luciano

Co je to přísluní?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Perihélium (též přísluní či perihel) je nejbližší místo (perifokus) ke Slunci, jímž prochází těleso, které se kolem Slunce pohybuje po kuželosečce

Zdroj: podle wiki

Další odpovědi
chudst

Receno trosku lidsteji, nez wikipedia: obihame okolo Slunce po elipse. Slunce neni ve stredu elipsy, ale cca v 1/3 od kraje. A prave, kdyz jsme na tom kraji, tomu se rika prisluni (- perihelium); kdyz jsme naopak na nejdvzdalenejsim konci elipsy, tomu se rika odsluni (- afelium).

Hezky obrazek mate zde: http://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/4/49/Ob%C4­%9B%C5%BEn%C3%A1_dr%C3%A­1ha.jpg