DaniSimk

Co je to potterhead?

Mělo by se to týka Harryho Pottera
Doplňuji:
Mám tomu tedy rozumnět tak, že belibers, directioners atd.. :) děkuji

Nejlepší odpověď
quentos

Jedná se o posměšný výraz pro lidi posedlé Harrym Potterem. Podle http://www.ur­bandictionary­.com/define.php?ter­m=potterhead jde o lidi, kteří jsou jinak v pohodě, ale mají tuto posedlost jako svou „vadu na kráse“
ad 4512, klobouk asi těžko, to tomu překladu naopak vůbec neodpovídá (head je doslova „hlava“). Když o něčem vím prd, tak na to neodpovídám.
Doplňuji:
k doplnění: to si nemyslím – ne každý fanoušek Biebera nebo One Direction má rád Harryho Pottera.
Myslím, že slova beliebers a potterheads se srovnávat nedají, protože potterhead je posměšný výraz, zatímco belieber se nazve i fanoušek Biebera sám.

Další odpovědi

podle překladu jeho klobouk

Hermione

Pod pojmem Potterhead se skrývá pouze to, že ten člověk miluje nebo má rád Harry Pottera. Nemusí to hned znamenat, že ten člověk je posedlý. Takže ano, je to něco jako beliebers…