Gestas

Co je to mikroagrese?

Nikde na internetu jssm nenašel vysvětlení, jen různé zprávy o tom, jak s ní bojují a pak taky různé „vlastenecké“ články o tom, že je to jen výmysl černochů, muslimů a dalších, které správný „vlastenec“ nemá rád.
Objektivní vysvětlení nikde.

Nejlepší odpověď
annas

University of California, neboli UCLA. vydala seznam “politicky nekorektních výrazů”, které mají studentům “pomoci rozeznat mikroagresi a bojovat s ní”.

Jde o různé typy otázek, které nejsou vhodné pro všechny rasy a jeví se jako mikroagrese. I když se zdají nezávadné, ale je třeba znám i podtext.

"Například je prý zcela v pořádku se bílého studenta zeptat: “Proč jsi zticha? Chceme vědět, co si myslíš,” zatímco položit stejnou otázku Asiatovi, Hispánci nebo americkému Indiánovi je mikroagrese, protože položením dotazu naznačujeme, že se dotyčný úspěšně neasimiloval do “dominantní kultury”.

Mikroagrese se týká i sexuální identity. Jejím projevem je zahrnout do oficiálních dokumentů jen dvě pohlaví nebo jen dva statusy – ženatý / svobodný.

Bílí nikdy nesmějí směrem k černým použít výraz “vy lidi”, ale naopak to není problémů Atd.

https://stredo­evropan.cz/2018/03/­17/kalifornska-univerzita-vydala-seznam-toho-co-je-pry-mikroagrese-vuci-mensinam/

Celý seznam příkladů na mikroagresi je v odkazu

https://acade­micaffairs.uc­sc.edu/events/do­cuments/Micro­aggressions_E­xamples_Arial_2014_11_1­2.pdf

Je to hned první odkaz, je možné i využít překladač.

Jinak je možné se na stránku dostat z odkazu na původní stránku, kde je na konci napsané – kliknout na odkaz.

Další odpovědi
Kepler

Zase nějaký nový jazykový výmysl. Vlastní představu nemám, ani definici neznám, ale tady je o tom kvalitní blog: https://szeru­da.blog.idnes­.cz/blog.aspx?c=614029