MiaMstyy

Co je to konvenční trhlina?

Četla jsem si o principu jaderných zbraní, které byly svržené na Nagasaki a Hiroshimu. Jenže mě zaskočil jeden pojem, který mi nezadne vysvětlit ani google… Co je to ta konvenční trhlina? Konvencni je prý tradiční, všední a tak, ale nejsem si teda jistá, jestli to v tomhle tématu znamená běžná trhlina?

Nejlepší odpověď
mosoj

No ona to spíš bude konvenční trhavina (TNT), se kterou se srovnávají účinky jaderného výbuchu.

Další odpovědi
Lukes888

myslím že konvenční trhlina vzniká, když se začne dělit jádro atomu.

Dochy

Přidej kontext.
Zatím mám pocit, že to Mosoj trefil.