sabik11

Co je to JODYSOL?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Jodisol je vysoce účinný desinfekční přípravek.

Další odpovědi
anonym

Jodosol bych věděl,je to tinktůra (desinfekce) ,ale Jodysol?

dědapetr

Dezinfekční a antiseptický přípravek.
Charakteristika
Jodisol Spray s mechanickým rozprašovačem je vysoce účinný dezinfekční přípravek. Je to tříprocentní lihový roztok komplexní sloučeniny (jodofor) s možností širokého použití. Má velký rozsah účinku na množící se formy mikroorganismů tj. bakterie, plísně i na viry. Jod vázaný v komplexu se uvolňuje v koncentraci, která postačuje k dezinfekci, ale nepoškozuje kůži ani sliznici. Plné působení nastupuje za 1–5 minut po použití. Na pokožce a sliznici trvale hubí růst choroboplodných mikroorganismů.
Kdy se lék používá?
Ošetření lékařem u dětí, mladistvých a dospělých: 1. povrchová dezinfekce kůže před drobnými výkony (injekce, punkce apod.); 2. příprava operačního pole; 3. ošetření při obtížném prořezávání zubů; 4. ošetření po odstranění mandlí. Použití bez lékařské pomoci u dětí, mladistvých a dospělých: 1. dezinfekce rukou; 2. ošetření drobných poranění kůže (trhlinky); 3. ošetření oparů; 4. ošetření při zánětu ústní sliznice; 5. ošetření po bodnutí hmyzem.
Kdy byste neměli lék užívat
Přípravek se nesmí používat při známé přecitlivělosti na léčivou nebo pomocnou látku. Pouze po poradě s lékařem se přípravek používá u dětí do šesti měsíců, při poruchách činnosti štítné žlázy, poruchách činnosti ledvin, u těhotných žen a kojících matek.