co je to intradenní finančník?

Zajímal by mě přesný význam tohoto pojmu. Popisy, které jsem kdekoli našla jsou nepřehledné a navzájem se liší.

Nejlepší odpověď
kazisvět

investor nebo zprostředkovatel na finančních a kapitálových trzích, který zadává pokyny k nákupu a prodeji různých finančních produktů mnohokrát denně, podle aktuálního vývoje kurzů.
Pro začátečníky to je „nejlepší“ způsob jak přijít o výraznou část svých investic a ani mnozí profesionálové nedosahují nijak závratných výsledků. Je to způsob obchodování, který rozhodně nedoporučuji.

Další odpovědi
dudu

Kolega má ve své odpovědi v podstatě pravdu. Investování do akcií může přinést vysoké zisky, ale též se vysokou pravděpodobností značné ztráty. Pokud na burze někdo vydělá, jiný zase musí prodělat, tak to prostě funguje. Existují dva základní způsoby snižování rizika. Je to především tzv. diverzifikace portfolia, což je rozložení investice do více titulů a dále jakýsi strategický plán. Zde si zadám rozhodující mantinely, které musím respektovat. Předně si stanovím, že při určité výši zisku akcii prodám /např. 15% bez ohledu vše další okolo/, ale také si stanovím limitu do které bude akceptovat ztrátu /třeba 90% a pak prodat/. Tím pacifikuji největší chybu, kterou nezkušení udělají – buď jsou nenasytní a čekají na další zisky nebo naivní a předpokládají, že prudký pokles kurzu se zvrátí a oni ještě nakonec vydělají. Vše je ovšem daleko složitější, ale lapidárně řečeno vždy platí, že ti velcí se snaží „obrat“ o prachy ty malé. Ale také je fakt, že s pomocí vlastního ducha a boží na burze lze velmi slušně profitovat.