Co je to inkaso?

Nevím přesně co tento pojem znamená, dokážete mi někdo odpovědět? je to např. částka za el., vodu, plyn atd?

Nejlepší odpověď
annas

Slovem inkaso označujeme vybírání peněz, přijímaní plateb hotovými penězi na podkladě předchozích pohledávek (např. faktury apod.)
Další pojem je Sdružené inkaso plateb obyvatelstva nebo nověji též Soustředěné inkaso plateb obyvatelstva (ve zkratce SIPO). Je to služba poskytovaná Českou poštou.
Tím získáváme výhodu v tom, že nám postačí pouze jedno inkaso pro hromadnou platbu za určité služby – nájem, plyn, elektřinu, vodu, telefon, internet apod.

Další odpovědi
Nikuška

Slovem inkaso označujeme vybírání peněz, přijímaní plateb hotovými penězi na podkladě předchozích pohledávek (např. faktury apod.), jedná se o lidskou činnost zvanou inkasování. Jedná se tedy obvykle o nějaký běžný poplatek, či periodicky vybírané poplatky – viz termín sdružené inkaso, který je používán pro označení některých periodicky vybíraných poplatků spojených s uživáním bytu, domu či jiné nemovitosti.

standa

Zpravidla a hodně zjednodušeně se jedná o měsíční platby spojené s bydlením:

  • zálohy na spotřebu energií (elektrika, plyn, voda, teplo)
  • poplatky za TV a rozhlas
  • nájemné za užívání bytu
  • atd. atd.

Další informace jsou uvedeny v odpovědi na obdobnou otázku, která zde již zazněla – viz zdroj níže

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/rozdil-mezi-sipem-a-inkasem

panenka

slovem inkaso označujeme vybírání peněz,přijímání plateb hotovými penězi(voda,e­lektrika,plyn,roz­hlas,televize)