Lukes888

Jak funguje tento výplatní termín?

Donedávna jsem byl SZČO . Pracoval jsem pro jednu firmu kde by měla být výplata každé dva týdny. Tím se chci zeptat, že když např . : 15.10 do 31.10. 2017 je výplatní termín od 1.11.2017 do 15.11. Vyplácí se tedy výplata za minulou půlku měsíce do 14.11? A za tento měsíc by to pak bylo od toho 15.11. do 31.11? Protože mám pocit že jsem byl podveden, avšak nemám žádný důkaz. Dá se to pak nějak řešit?. Za vysvětlení předem děkuji.

Odpovědi
Drap

Toto může být u každé firmy jinak. Se svými nejastnostmi se obrať na mzdovou účtárnu.

Mc Merkurion

… pravděpodobně se jednalo o „zálohu“, a „výplatu“ ale víc ti asi řeknou v podniku …

ivzez

Jsou-li stanoveny dva výplatní termíny, jde o zálohu a vyúčtování.

Přestože záloha bývá ve výši ± poloviny měsíční mzdy, nejde o mzdu
za polovinu měsíce. Zaměstnavatele by zpracování (přesný výpočet)
mezd dvakrát měsíčně přišlo draho.

Záloha v jednotné výši pro všechny měsíce se nastaví jenom jednou,
platí i pro další měsíce.

___

Pro zajímavost: O výši zálohy bylo dříve (za minulého režimu) možné se
se zaměstnavatelem dohodnout. Já jsem si nechávala posílat nižší zálohu,
vyúčtování pak vbylo vyšší.