Anonym2000

Co je to fakturační adresa?

Dobrý den, chtěl jsem si koupit body do počítačové hry a chce to po mně fakturační adresu. Co to znamená? Dojde mi tam faktura?

Nejlepší odpověď
quentos

Ano, je to adresa, na kterou mají poslat fakturu.

Další odpovědi
ReHu

Je to z toho důvodu, že někdy se zboží posílá na jinou adresu, než doklad-faktura.

hanny 2

Mám fakturační adresu trvalé bydliště a dodací adresu,kam si nechávám posílat zboží a materiál – to je místo provozovny,kde pracuji.
Doplňuji:
ad Fyzik – samozřejmě když mě přijde zboží /materiál/do provozovny,na balíku je napsaná dodací adresa a vevnitř je faktura,na které je fakturační adresa.

Fyzik

Ne. Nevím co všichni mlží. Fakturační adresa je adresa, na kterou se fakturuje částka (je napsaná ve faktuře). Fakturu asi vůbec vytištěnou nedostaneš, přijde ti mailem nebo něco. Pak je dodací adresa, kam se zboží s případnou fakturou posílá, ale ta je zrovna u bodů do počítačové hry irelevantní, leda by ti poštou poslali nějakej kód.

Mapel

Pro Fyzik.
Nikdo tu nemlží a odpovědi jsou správné. Bylo by dobré si něco přečíst o účetnictví, aby jsi odpovědi pochopil.

lexx

faktem je že se dneska šetří i tím papírem a barvou v tiskárně, fakturu často zašlou elektronicky mailem ale originál pro účetnictví je vložen i v balíku, někdy jen na přímé vyžádáni…pokud máš firmu v Praze a bydlíš v Kolíně tak fakturační adresa je Kolín a dodací Praha ale je to o dohodě na objednávce.