co je to batiskaf ?

co je to batiskaf ? k cemu je na co je kde se pouziva?

Odpovědi
dave09

Batyskaf je druh ponorky určený pro hlubinné ponory. Byl vynalezen Augustem Piccardem a poprvé se ponořil roku 1954. V roce 1960 dosáhl rekordní hloubky téměř 11 000km

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Batyskaf

Jivinho

Speciální hlubinná ponorka (konstruovaná do větších hloubek a tím pádem i tlaků).

Krugerka

Batyskaf je druh ponorky, určený k ponorům do velkých hloubek. Vyvinul se z batysféry, spouštěné na laně. Na rozdíl od ní se ale může pohybovat zcela nezávisle. Vynálezcem batyskafu je švýcarský výzkumník Auguste Piccard. Název vychází z řeckých slov bathos (hloubka) a skaphos (loď).