Avatar uživatele
Zlatý

Co je špatného na srdečném přístupu ke všem lidem?

Znám se osobně s jedním populárním zpěvákem. Když jej poznala osobně i má maminka, pravila pak, že jí "nebyl sympatický jako člověk" tím, jak hned kdekoho bere kolem ramen a baví se s ním jako se starým kamošem. Co je na takovémto jeho přístupu špatného? Co myslíte - je to nezdvořilé, neslušné, nebo je to v nepořádku jen podle lidí rezervovanější povahy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Většinou to bývá tak, že čím je větší hvězda, tím je jako člověk skromnější.

Vzpomínám si, že jsem se ve svém mládí několikrát setkala s hercem Josefem Bekem. Když pobýval v našem městě, vždy jsme na něho s kamarádkou čekaly a bavily se s ním. Byl dost hlučný, ale bezprostřední, dával najevo, že ho zájem fanynek těší. Vždy nás potěšil ...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Braní někoho kolem ramen osobou která je ve společnosti zdánlivě postavena výš považuji za dotěrnost, ze prezentaci své zdánlivé nadřazenosti atd.
Znám pár takových a raději se jim vyhnu obloukem i když z toho mám neprospěch.


Avatar uživatele
Zlatý

Nie, podľa mňa sa nepatrí, aby čerstvozoznámený človek, bez toho aby sa opýtal sa hneď s každým objímal. Maximálne môžme použiť tzv.americký bontón: krstné meno a vykanie.
Na tykanie musíme dorásť a tak isto aj na "ochytkávanie" treba čas a bližší vzájomný vzťah. Súhlasím s vašou maminkou.


Avatar uživatele
Zlatý

Podle mne,je to trochu jinak.Lidé,napíši honosně,ze světa umění,jsou otevřenější, přátelštější, upřímnější, prostě, si život umí užívat.A možná,že i to je důvod,proč lidé tzv. "zvenčí",k nim přistupují s určitým odstupem,nedůvěrou,a pochybami,ap.A mezi lidmi,pořád přetrvává taková,ta léty,uměle pěstovaná,averze vůči nim.Možná,by maminka změnila názor,mít možnost,toho zpěváka lépe poznat.20 let,jsem s nimi spolupracoval,a tvrdím,že je velice příjemné prostředí,a fajn lidi.Ale,samozřejmě,lidé,a "lidé",se najdou na obou stranách.


Avatar uživatele

Souhlasím s tomem, ale mám takový pocit, že zapomínáme na dvě věci.
Všichni srovnáváme v našich podmínkách a ze styku s lidmi z našeho běžného okolí.
Bohéma má jiné zvyklosti a u známých osobností hraje významnou roli i stylizace. Všichni jej znají, přes TV k nim vstupuje do domovů, takže to mnozí i očekávají. Navíc každou chvíli jej obklopují média, tak musí hrát tu svoji vnucenou roli celebrity. (Kolikrát je v soukromí docela normální a přiznává, že ta dvojí tvář někdy zmáhá a unavuje).
A za druhé, ten kdo občas cestuje, zjistí, že jsme obecně považováni za dost rezervovaný národ, zvlášť ve srovnání s jižnějšími národy, kde je přirozenost, srdečnost a otevřenost úplně normální.


Avatar uživatele
Zlatý

Špatného asi nic,jen je to v lidech-někteří jedinci jsou více uzavření než jiní a přílišná srdečnost jim je cizí,zejména u lidí,které třeba moc nebo skoro vůbec neznají.Jsou radši,když si můžou napřed někoho oťukat a pak teprve se víc uzavřít.Někomu to může vadit,ta společenskost a otavřenost vůči druhým.
Doplňuji:
pardon pardon,ne uzavřít-otevřít.Já dnes jaksi nemám den....


Avatar uživatele
Zlatý

Kdysi jsem byla taky s každým hned "kámoška",ale s odstupem času toto "familierní" chování docela nesnáším a hlavně od těchto mediálně známých lidí,protože od nich to není nic jiného,než "póza".


Avatar uživatele
Zlatý

Na takové lidi si dávám pozor a nevěřím jim.Zpravidla ti srdeční a usměvaví se po čase stanou vypočítaví a zákeřní.Také když neustále melou pantem a zpravidla nechtějí pustit druhého k hovoru,se dříve nebo později promění v dominantního člověka.


Avatar uživatele
Zlatý

nejsme v Americe, kde se objímá kdekdo.

Mně osobně je fyzický kontakt s cizím člověkem dost nepříjemný, potřebuji nějaký "vztah" (třeba ho i pár dní znát).

naše kultura to asi přijímá hodně rezervovaně, i když, nevím jak mládež.


Avatar uživatele
Zlatý

Myslím, že naše generace ...nebo tedy moje ...jsme trošku opatrnější . Je to asi v nás , mě nedělá problém se seznámit, ale že bych také musela hned takto.....
prostě mu asi maminka byla sympatická. Pokud by sympatie byly vzájemné možná by mi to taky nevadilo.

A myslím, že to není neslušné , on je prostě takový otevřený vůči všem lidem, asi je dost oblíbený a ví to.


Avatar uživatele
Bronzový

Já osobně mám takové lidi dost ráda,respektujte její názor.Není na tom nic špatného.

Zdroj: žolík


Avatar uživatele
Pokročilý

Jak se zpěvák jmenuje?

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

quentos

151kbar151: nejmenuju ho záměrně, bylo by to nekorektní...

Avatar uživatele
Zlatý

ten který je

Možná mne budete kamenovat,ale nemám v oblibě Lucii Bílou,ze které nemám dobrý pocit a cítím z ní neupřimnost spojenou s jistým druhem pozérství.

Avatar uživatele
Pokročilý

Kerberus

Lucie Bílá měla nedávno v našem městě koncert. Mou sousedku, která navštívila její koncert a pak ji oslovila, zavezla domů svým autem, poseděla u n v bytě asi 2 hodiny, popovídaly si spolu, vyměnily růžence...Byla bezprostřední, kamarádská ...

Jenže každá stránka má rub a líc ... Zdržím se názoru na dotyčnou osobu, kterou Lucie navštívila... místní ji znají a vědí své, navíc mnozí byli svědky rozhovoru ...

Avatar uživatele

anonym

A odkud ji znáš? Asi jen z médií. V soukromí je zcela přirozená a spontánní.
A protože i v médiích je na naše poměry příliš bezprostřední, mnohým to připadá jako nějaká vypočítavá image.

Avatar uživatele
Zlatý

led

tom004,
"...Lidé,napíši honosně,ze světa umění,jsou otevřenější, přátelštější, upřímnější, prostě, si život umí užívat."
Ono to nie je až tak. Je pravda medzi nimi veľa takých ako ste opísali. Ale je i veľa uzavretých, chrániacich si svoje súkromie a to "priateľstvo a otvorenosť" je len ochranné pozlátko. No a je pár arogantných, povýšených a narcisov, ktorí týmto pozlátkom ukazujú svoju nadradenosť: "Ja si to môžem dovoliť, pozri ako sa k tebe skláňam...". (Môžu byť ako umelci Jedničky, ale ako ľudia nestoja za nič.)
Neviem, o ktorom type umelca Quentos píše, ale podľa popisu by som sa klonila k 3.typu.
Tiež mám niekoľko desiatok rokov strávených aj medzi nimi (patrím k ochrancom svojho súkromia) a aj inými celebritami. Väčšinou v súkromí sú iní, než na verejnosti.

 

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1151
Zlatý marci1 887
Zlatý quentos 656
Zlatý iceT 630
Zlatý hanulka11 536
Zlatý annas 513
Zlatý panenka 488
Zlatý ivzez 484
Zlatý led 451
Zlatý zjentek 425

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.