kika&naty

Co je provozní budova národního divadla?

Nejlepší odpověď
da ny

Bude tam vše potřebné, co souvisí s provozem ND,
pokladny, zkušebny, kanceláře, technickohospo­dářská služba .....
Obecně mohou být v provozních budovách třeba sklady, ubytovací prostory apod.
Zaměstnanci, kteří udržují provoz budov – třeba ředitelství, správce, technici a údržba , personalista, účetní aj.

Další odpovědi
ivzez

Odpovědi.cz neslouží k vypracování úkolů.

Napiš sem (doplň otázku nebo dole v diskuzi –
nezakládej další otázku), co víš, opravímě tě.

A „neberu“ odpověď, že nevíš nic …

led

„Z historické budovy byly vyloučeny všechny funkce, jejichž provozní vazba to umožňovala, tj. administrativa, sklady garderoby, dekorací apod., které jsou přemístěny do tří nově vzniklých budov komplexu Národního divadla, Restaurační budovy a Nové scény.“
Ďalej: http://www.tyr­kys.cz/nd.html

Doplňuji:
Najlepšie je ísť do divadla v deň otvorených dverí, vtedy je možné pozrieť aj pre bežného diváka neprístupné priestory a prípadne opýtať sa čokoľvek, na skoro všetko odpovedia. Naozaj len na skoro všetko, na intimnosti a dôverné informácie neodpovedajú…
„Noc divadel 2014
15. listopad 2014: noc otevřených divadel a výjimečných zážitků“

amenhotep16

Komplex Národního divadla má 4 objekty. Historickou budovu, Novou scénu, administrativní budovu a provozní budovu. V administrativní budově jsou kancelářské místnosti, technické zázemí, kotelna a zkušebny, provozní budovu získaly díky debilitě našich všemi milovaných poslanců Voršilky, které ji vzápětí prodaly společnosti firmě Themos, s. r. o., dnes v likvidaci. Pod novými objekty jsou 3 podzemní patra jednak garáží a dále skladů dekorací + provozní prostory. V provozní budově je ještě ve 4.np. divadelní klub a jídelna pracovníků ND, tento prostor je už 20 let provozován v provizorním téměř mimoprávním režimu. Podle posledních zpráv Voršilky, jako „skromné křesťanské řádové sestry“ chtějí svůj prodej Themosu zneplatnit a získat barák zpět. Co k tomu říct?