zjentek

Co je protikladem nadmořské výšky?

Podmořská níže?

Hm… A existuje vůbec takové místo na zemi?

Nejlepší odpověď
Funna

hloubka pod mořem…
a jestli to existuje? to jako, že terén končí s hladinou moře?? a co takový Mariánský příkop, který je hluboký cca 11 km pod hladinou moře?…

Další odpovědi
Kepler

Hloubka terénu pod hladinou moře. Příkladem budiž nejvyšší havajské sopky Mauna Loa a Mauna Kea, kde se hora začíná zdvihat cca 6 km pod hladinou moře a nad hladinu ční do výše cca 4 km. Jsou tedy vyšší, než Mt. Everest.

zjentek

Hmm… Asi jsem si to od tý vody představoval moc zrcadlově. (;