zjentek

Co je příčinou obětavé pospolitosti, přívětivosti, taktu či třeba vysoké míry empatie lidí žijících takto v horách?

Občany s popisovanými a jim podobnými rysy, žijící přes 3 000 m n. m., jsem během své pouti životem na různých místech světa poznal a proto také vím, o čem píši. Nyní, mnohem později přemýšlím, proč jsou tam nahoře tací, jací jsou. Proč tomu tak je právě tam nahoře. Proč se mentálně tak výrazně liší například konkrétně od nás, žijících právě zde, v nížinách, v Česku (však víte kde), kde žijeme a taky tvoříme. A napadá mě například sanitka. Že tam nahoru prostě tak snadno nedojede.

(V TV sice říkali občané nebojte se ve všech ohledech neb vás nenecháme padnout no ale tak vysoko v horách zase nemají na př. Fialu taktéž zdravotnických ministrů v záloze nikdo nezaručí dostatek.)

Napadají nějaké podobné, či třeba zcela rozdílné důvody, i vás? Máte zkušenost s podobným poznáním? Podělíte se? (;

Odpovědi
Drap

Je to dáno právě tím životem. Od mala jsou vychováni a všichni i vědí, že bez pomoci ostatních by díky obtížnějším podmínkách byli ztraceni.

led

Príroda v horách je prísny učiteľ, vďaka ktorému, ľudia vedia, že „sám nejsi nic“.
Ak si ľudia vzájomne nepomáhajú, ohrozujú aj svoje samotné bytie.