Kelt

Co je přesvědčivější a reálnější, kdybyste to viděli v tomto muzeu?

Návštěvníci muzea budou moci vidět, zvířata, kraje, domy, cokoliv a vtip bude v tom, že předmět bude ve trojrozměrném zobrazení, takže diváci budou přesvědčeni že opravdu danou věc vidí, a že je nedaleko, ale ve skutečnosti to bude buď hologram, nebo něco na způsob brýlí ve 3D kině. Je to možné? Myslím, zda to jde technicky a ekonomicky vytvořit a zda by tomu někdo uvěřil? Děkuji .

Nejlepší odpověď
Kepler

Technicky se to vytvořit dá, ale žádný hologram není tak techniky dokonalý, abys uvěřil, že se nejedná o iluzi. Nebylo by to muzeum, ale statické kino. Kouzlo muzea je právě to, že na vlastní oči vidíš PRAVÉ artefakty.

Další odpovědi
led

Spojenie pravých artefaktov s videoprezentáciou ich užívania zvýši predstavu a znalosť o živote v predvádzanej dobe prítomným návštevníkom múzea. Je to kladný prístup múzea ku vzdelaniu.

Edison

Jako doplněk k tomu, co tam bude určitě super. To umožní lépe zasadit exponáty do kontextu, včetně ukázek toho, jak co fungovalo.

zjentek

Mně to přijde super. Taky skvělý záměr k podnikání.