Co je na tom pravda, ze Kanada má socialistické zdravotnictví?

Zajímalo by mě, co je na tom pravdy že Kanada jako země v Severní Americe která má tímto Státní zřízení: federativní konstituční monarchie má socialistické zdravotnictví neboli kolchozní zdravotnictví je snad na tom USA co se týče zdravotnictví odost lépe než Kanada? P.S. Někdo napsal že „V Kanadě je bohužel socialistické zdravotnictví a tak na operace na něž je pořadník se jezdí operovat do USA za své“. děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Říká se to, ale je to trochu jinak.

„Zdravotní péče je v Kanadě zdarma, ne? Špatně, platíte mnohem víc, než si myslíte“

https://busines­s.financialpos­t.com/opinion/he­alth-cares-free-in-canada-right-wrong-and-youre-paying-a-lot-more-than-you-think

Kanaďané v dolní části hranice příjmů neplatí moc – 471 dolarů ročně (i když možná je to víc, než byste očekávali).

Ti ve středním průměru 6 000 až 7 000 dolarů ročně, zatímco ti, kteří se nacházejí v horní části desetiprocentního podílu, hradí za zdravotní péči 39 123 dolarů roč­ně.

Liší se také rodinná péče – podle počtu dětí.

Dá se říct, že Kanaďan neplatí samozřejmě za vlastní zdravotní péči. Všechno přichází do vládního fondu a a vrací se ve službách.

V průměru pravděpodobně spotřebovávají zdravotní péči ve výši více než 471 dolarů ročně. Ale jejich příspěvek na zdrafvotní péči nepřímo je 471 dolarů.

To, co dostanou „relativně“ zdarma, zaplati jinou formou.

Najdete i srovnání s USA.

Více v odkazu.

https://busines­s.financialpos­t.com/opinion/he­alth-cares-free-in-canada-right-wrong-and-youre-paying-a-lot-more-than-you-think

Proč by si jinak sestra mé známé přijela k nám opravit zuby. I když nové zuby platila, stále to by méně, než by zaplatila v Kanadě.

Další odpovědi
Drap

Jsou to bláboly, se socialistickým zdravotnictví nemá zdravotnictví nic společného. Celý systém zdravotnictví se tam téměř hroutí. Pravdou je, že v Kanadě neplatí žádné zdravotní pojištění. Do zahraničí se k lékaři jezdí, ale to se jezdí i u nás a téměř ve všech zemích světa. Jezdí však jen pouze ta část obyvatel, která si to může dovolit, a nemusí tedy čekat na dlouhé lhůty jednotlivých úkonů. Nedá se také říct, že zdravotní péče v Kanadě by byla nějak levná,
Přečti si zde:
http://www.ci­car.cz/article/show-article/zdravotni-pece-v-kanade-podlomeny-system