Avatar uživatele
anonym

co je hospic?

chci vědět,zda se do hospiců počítá i denní stacionář

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4276 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Hospic je zdravotnicko-sociální zařízení, které slouží k pobytu nevyléčitelně a těžce nemocných osob a péči o ně. Současná zdravotnická zařízení hospicového typu dostala své jméno podle instituce hospiců – míst pro odpočinek poutníků, která vznikla ve čtvrtém století.

Hlavním účelem hospiců je maximálně zlepšit kvalitu života v jeho závěrečné fázi a umožnit důstojné umírání. Děje se tak především snižováním nebo odstraňováním bolesti a jiných nepříjemných fyzických projevů nemoci (viz paliativní léčba). Hospic umožňuje vyřešit nebo alespoň zmírnit různé psychologické a duchovní problémy spojené s umíráním. Umožňuje intenzivní a nerušený kontakt s partnerem nebo rodinou.

Slovo hospic pochází z latinského hospitium (útulek). Již za časů starého Říma a ve středověku existovaly přístřešky či útulky při cestách, kde si mohli poutníci odpočinout, těhotné ženy porodit a choří buď se uzdravit a pokračovat v cestě, nebo v klidu zemřít. Vyskytují se dokonce názory, že první hospic byl vlastně popsán již v biblickém podobenství o milosrdném

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/H ospic

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
vagra

Co je Hospic?
Hospic - není léčebnou dlouhodobě nemocných
Hospic - není domovem důchodců
Hospic - není nemocnicí
Hospic - není sanatoriem

Hospic je zařízením, jež pečuje o pacienty v terminální fázi jejich onemocnění. Poskytuje paliativní lékařskou péči těm, u nichž vítězná medicína vyčerpala všechny své možnosti.
Formy hospicové péče:

Domácí hospicová péče - u nás funguje pouze jediné zařízení domácí hospicové péče Cesta domů, poskytuje služby rodinám, které se rozhodly pečovat o své umírajíci blízké doma.

Stacionární hospicová péče (denní pobyty) - nemocný je do hospicového stacionáře přijat ráno a odpoledne nebo k večeru se vrací domů.

Lůžková hospicová péče

Návštěvy jsou v hospicích neomezeně, nepřetržitě 24 hodin denně po celý rok. Záleží také na nemocném, zda chce v hospici být sám, nebo s někým.

Zdroj: http://zdravotni.blog.cz/0904

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Hosspic je denní i noční stacionář pro lidi,kteří umírají ,nebo jsou blízko smrti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

A ve Skotsku Hospic je obchodni charita pro chude.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek