Co je epidemiologicky závažná činnost?

Co je epidemiologickycky závažná činnost v souvislosti s infekčním onemocněním ?Uveďte přesnou definici činnosti epidemiologicky závažých.

Nejlepší odpověď
quentos

tzn. při této činnosti hrozí riziko epidemie – masového rozšíření onemocnění.

Další odpovědi
dudu

Nejzávažnějším aspektem je, když jedinec má vysoce nakažlivou chorobu a přitom vědomě podporuje její další šíření., třeba nositel AIDS vesele sexuje bez ochrany nebo když rodiče posílají dítě se žloutenkou do školy apod.

Marky71

Přesnou definici uvádí zák.č.258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a to v § 19 odst.1, kde se uvádí:„Za činnosti epidemiologicky závažné se považují provozování stravovacích služeb, výroba potravin, uvádění potravin do oběhu, výroba kosmetických prostředků, provozvání úpraven vod a vodovodů, provozvání holičství, kadeřnictví, pedikúry, manikúry, kosmetických, masérských, regeneračních nebo rekondičních služeb, provozování živnosti, při níž je porušována integrita kůže, a provozování živnosti, ve které se používají k péči o tělo speciální přístroje (např. solária, myostimulátory)“