Avatar uživatele

Co je dobro a co je zlo?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Zkuste si projít starší otázky. http://www.odpovedi.cz/…

Dotaz vložený před 15 dny. Existuje podstata dobra a podstata zla nebo se jedná pouze o termíny závislé na definici?

http://www.odpovedi.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Absolutně tyhle dva pojmy myslím vlastně význam nemají. Jinak jsou záležitosti takhle definovány podle toho, jak zapadají, do systémů, kterých jsou součástí. Takže jako u všeho - záleží na úhlu pohledu.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

Co je dobré a co je zlé?
Když Adam a Eva v ráji snědli ovoce ze zakázaného stromu, poznali co je dobré a co je zlé a tak se začali stydět že jsou nazí a stvořitel ráje je vyhnal do civilizace, kde se začali lidi rozmnožovat a nechodili zde nazí. Tento pohádkový mýtus zná mnoho lidí na světě, ale kdo zná co je dobré a co je zlé? Podle mě je to relativní a není možné říci zde co je dobré a co je zde zlé, je jenom stav aktivity a stav pasivity, nic jiného zde v nás a okolo nás není, každý soud vychází z informací které jsou nám dostupné, ale není možné mít dokonalé informace a dokonale jim i porozumět, naše poznání času a prostoru je velmi ubohé a primitivní protože jsme pod vlivem mnoha ubohých závislostí které s námi snadno manipulují. Dokud zde budou lidi do té doby zde budou i jejich veliké chyby ze kterých se lidi někdy poučí a někdy se nepoučí! Největší lidskou chybou je vznik otroctví které z nás dělá ubožáky pro které život nemá zde smysl! Ve snaze se zde mít dobře jsme zlí k přírodě a cizím lidem, následkem je to že jsme se ocitli v kleci závislostí a nedokážeme už z této klece uniknout, peníze, drogy, sex, to je Bůh moderní doby a jaký je zde Bůh takový je zde i ten kdo v něj věří! Když Bůh moderní doby řekne musíte být aktivní jsme aktivní a když on řekne musíte být pasivní jsme i pasivní, jenže to je chyba máme se rozhodovat podle situace ve které se nacházíme a nemáme se nechat ovlivnit vírou v; peníze, drogy, sex.

Avatar uživatele
Zlatý

fcoop

Teda - je fakt vidět,že to máte v hlavě vopravdu srovnaný.Fakticky vám to pálí,GVKB,to se hned pozná.
Co mě trochu mate,je fakt,že když znáte takové věci,že potřebujete poradit s takovými banalitami.........Že vy si nás tak trochu testujete,vy jeden filuto?Žejo?

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Ptal jste se na názory. Záleží, z jakého úhlu pohledu se na podstatu dobra a zla díváte, vy jste začal biblí. Ve skutečnosti jde často o významy relativní - je dobrá tzv. "bílá" lež", když lhát je zlé? Atd.
Pokud jste četl mou odpověď, zaměřila jsem se na tyto pojmy z pohledu filozofického. I některá další vyjádření u vložených otázek jsou zajímavá.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 5203
Zlatý Drap 3305
Zlatý led 2341
Zlatý Kepler 2205
Zlatý marci1 1802
Zlatý ivzez 1397
Zlatý quentos 1293
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý mosoj 988
Zlatý zjentek 937

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.