Lucka1985

Co je cukrový sirup?

Je ho zapotřebí do jednoho receptu na drink (koktejl). Nevím, co to je a ani, kde se to dá koupit.

Nejlepší odpověď
kenyrts

Vezmeme dokonale čistý smaltovaný kastrol, nasypeme do něj cukr, přilijeme vodu a rozpustíme jej.

Nádobu postavíme na mírný oheň a za občasného míchání pomalu přivedeme do varu. Vařící tekutinu postříkáme trochou vody a pěnu, jež se tvoří při varu na povrchu odstraňujeme odpěňovačkou.

Poté cukr povaříme 5–6 minut. Takto připravený cukrový sirup prolijeme plátěným hadříkem do porcelánového hrnečku a necháme vychladnout. Když je studený můžeme jej buď používat, nebo jím naplnit láhve zazátkovat a uschovat pro pozdější použití.

Z uvedených ingredienci získáme asi půl litru sirupu. Pokud potřebujeme sirup hustší, vaříme jej asi o 5 minut déle. Hustý sirup ale není možné uchovávat delší dobu, protože má tendenci ke zkyrstalizování.

Ingredience:
0,5 kg cukru krystal
3/8 litru studené vody

Další odpovědi
mojitek

Cukrovy sirup je voda+cukr a v zadnem pripade se nesmi „varit“-to je zasadni chyba. Ale priprava je naprosto jednoducha.
Priprava hustsiho cukr.sirupu : do sklenice nasypte 6 dilu cukru a zalijte 4 dily horke vody-peclive rozmichejte.Je hotovo. PS: jaky cocktail chcete vytvorit?

faktor82

Buď ho takhle připravíš:

Vytvoříme následujícím způsobem: Smícháme 100 g krystalového cukru v 1 dl studené vody a pomalu přivedeme do varu. Necháme vychladnout a ihned spotřebujeme nebo uchováme v chladu.

viz. michanenapoje.cz

nebo

jej koupíš v Makru a na některých eShopech. Bohužel, nevím, kde přesně. Někde na Praze 9, na Černém Mostě, ale nemůžu najít tu prodejnu.

Zdroj: www.michanena­poje.cz