zjentek

Co (dle vašeho soudu) nejlépe vystihuje češství?

Našel jsem o češství se vyjadřující mediálně známou osobnost šoubyznysu tedy o problematice něco musí vědět a tato dle mého češství vystihuje zcela beze zbytku>>> https://www.y­outube.com/shor­ts/rukb3ZGSiaE

Nejlepší odpověď
elkon

Co tohle _ https://slovnik­cestiny.cz/hes­lo/%C4%8De%C5%A1stv%C3%A­D/0/11791.

Další odpovědi
cappuccino

Vecna nespokojenost, stiznosti a zavist.
Na druhe strane si Cesi ze vseho umi udelat legraci!

da ny

Čechy také vystihuje rektální alpinismus.
Věčné reptání, brblání (nespokojenost). Domnívám se, že teta Závist a maloměšťáctví je upozaděno (ono také není moc, co závidět).
Češi jsou papežštější než papež Poturčenec, horší Turka.

Věčné kšeftíky, jak koho ošulit, obrat, napakovat se.
Jak „okrást“ stát (daně, mnozí uvítali zrušení EET a černé kšefty/platby se rozjely, v gastro provozech a jinde se ruší platby kartami, dokud to jde).
Čech je vynalézavý, ale také vychytralý.
Tam, kde je to možné, projeví se nedostatečné využití pracovní doby. Tady, „doma“ =>
na práci se neptá, nehledá – ani ho to nenapadne, raději se poflakuje/odpočívá (telefon v ruce, cigarety, svačinky, žvanění), čeká, pracuje až „když musí“, tak, aby byl viděn, jak „dře 😉. Často i umí, ale je líný 😉
Na druhou stranu ví, že když ukáže, že nálož zvládne, naloží na jeho hrb práce mnohem víc. Pak se přestává "lámat v kolenou“. Málokdy ho někdo pochválí, poděkuje, natož ocení.

annas

Myslíom si, že jazyk a láska k vlasti. Vzomněšla jsem si na úryvekl jedné písně písně

Česky mluv a česky zpívej, že jsi Čech to nepopírej,
že jsou Čechy domov tvůj,na to vždycky pamatuj.

OSHO

Alibismus
Alibista je člověk, který vyhledává a předkládá výmluvy tak, aby nemusel dělat aktivity, které se mu nechtějí dělat.

Rokio

Pivo, obezita a lenost.

Kryšpín

Nadšení vzápětí zbabělost, přídrštaškování a naříkání rovněž vynikající hrdost když milionáři čutálisté nebo hokejisté mají úspěch.
1939–1945 část národa kolaborace a kvalitní výrova pro Wehrmacht, 1945–1948 porcování majetku po Sudetech, 1948–1959 budování socialismu a provolávání slávy KSČ a Sovětskému svazu, 1968 půl roku blouznění o lepším Ismu se soudruhem Dubčekem a jeho soudruhy, 1969–1989 normalizování se soudruhem Husákem a jeho partou.
A po roce 1989 věrný komunista ministr Čalfa dojednal v rudém parlamentu ČSSR podporu Havla na Hrad což je hádankou.
No a kdo měl nejlepší startovací čáru pro budování kapitalismu, kdo měl známosti, prachy, veksláci, přídrštaškové a hlavně když zahodil rudou knížku a pod.
Ano byla část statečných Čechů v každé době ovšem menšina.
Starý štamgast u stolu měl názor, podívej se na ty nevzdělané vousaté mužíky s hábitem, turbanem a kalašnikovem přes záda, 10 let nepřijali komunismus a 20 let demokracií a lidská práva.

hard work

Chození po lese s dřevěným košíkem, nožem a hledání, sbírání hub.

paul1

O tom bych Vám mohl vyprávět, ja su Moravák 🙂

zjentek

Elkone, cos OPĚT nepochopil na zadaní (text v uvozovkách je součástí? Bože už… 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

led

zjentek, ale v uvodzovkách nemáte žiadny text vo vašej otázke, máte ho len v zátvorkách 😛
Na druhej strane, ak elkonova odpoveď by bola, alebo je rovnaká, ako v jeho odkaze, tak načo zbytočne mrhať slovami a unaviť si prstíky. 🙂