tomikula575

Co dělat se svým životem ?

Ahoj je mi 14 let chodím na základku, do 7 třídy. Mám málo přátel, ale bavím se s celou třídou normálně. Ale mám 3 kamarády s kterýma bych šel ven a pokecal si boužel všichni jsou pryč a já nemám co dělat.

Můj den: Vstanu 6:30 du na PC 7:45 du do školy tam to nějak přežiju a 13:40 jsem doma sednu k PC a tam jsem do 20:00 potom si lehnu a du spát takhle vypadá každý den mého života začínám nabýrat kila měřím 165cm a vážím 57 kilo furt se nudím a nemám co dělat mám psa s kterým si hraju otec jezdí na dlouhé cesty tak na 2 týdny až 3 měsíce moje máma je furt v práci a sestra chodí ven s malejma špuntama nebaví mě být fenku a hrát si na honěnou nevím co už dělat

Nejlepší odpověď
anonym

Najdi si nějaký sport – jednak tím vyřešíš „nabÍrání kil“ a jednak problém s volným časem…
Třeba – máš psa – co agility??

Další odpovědi
Drap

Najdi si nějakou zábavu, nebo koníčka. Vhodný by byl i sport. Hlavně začni něco dělat.

huxa

Jsi holt uplakánek, který samozřejmě nemá ani dívku, neboť potřebuješ někoho, kdo by tě vyslechl a mohl si někomu vyfňukat na rameno, to ovšem dívky od svých hochů nechtějí, tudíž určitě měls/máš „kamarádku“, kterou jsi bral jako něco víc, ovšem ona tebe jen jako kamaráda, neboť jsi ji používal k tomuto vyfňukání se, z tadyma pramení tvá zahálka, kterou popisuješ akorát závislostí na PC, což rozhodně není.

Promluv si o tomto s někým, nejlépe s kamarádem, který je živější, ovšem věříš mu, alespoň trochu a je šance, že by se mohl postarat o tvé začlenění do kolektivu. A nebo počkej na střední školu a zkus změnit svoji osobnost.

www

Z mého laického pohledu je tvůj problém poněkud složitější, nerad bych proto hledal řešení.
Jsem toho mínění, že bys měl navštívit školního psychologa a pokud jej nemáte, poraď se s některým z rodičů, případně vyhledejte odbornou pomoc společně.
Doplňuji:
Podotýkám, že návštěva psychologa není vůbec žádná hanba. Naopak, tady se dozvíš jen možnou náplň tvého volného času, což je príma, jenže problém může být mnohem hlubší a to pozná systémem pokládání otázek právě jen odborník.
Neboj a zajdi tam !

badisko

Jen klid …ono to casem prejde ze nemas kamarady?..poloz si otazku proc nemas kamarady …potrebujes je ?..Pokud ano…tak najdi pricinu proc je nemas a zacni to resit …jses jen v blbym veku to prejde az pujdes na skolu najdes si slecnu …atd …
Myslis ze My dospeli to mame lehci ?…Omyl nemame rano se vzbudime jdem do prace prijdeme z prace a cekaji nas domaci povinosti a tak to je cely tyden ..ozivame …az v patek nekdo jede ven z mesta jinej jde na pivo dalsi jde za slecnama …tebe hlavne ubiji to co nas stereotyp …proto cestuju cas od casu popojedu o kousek dale zmnenim zamestnani a celkove svuj zivot patrim k tem co milujou pohyb a nenavidi stereotyp …najdi si nejaky cil a jdi za nim nebo konicek ktery te bude bavit a nebo si najdi slecnu …

marci1

Co dělat se svým životem ? Žít. Je Ti 14 let, přece nejsi malé dítě, aby si s Tebou někdo „hrál“. PC si zapni tak max. na 1 hoďku denně. Začni se hýbat, jezdi na kole, choď plavat na bazén, doma může posilovat. Nebo můžeš chodit do posilovny. Zajdi si do kina, do divadla, na výstavu, do čajovny. Možností je mnoho. Přece být ve škole a doma u PC není „život“. 🙂

jpau

Ve tvém věku jsem měl podobný režim, ten čas u PC se mi dnes vrací v podobě vcelku solidního zaměstnání a dobrých vyhlídkách do budoucna. Prostě musíš být cílevědomý!

mosoj

Ve tvém věku jsem se do školy těšil, už jenom kvůli těm pěkným holkám se kterými jsem chodil do třídy. Doma se muselo pořád něco dělat, ve škole ne, tam jsme se jenom učili.

Vypadá to na unuděnost moderního typu.

Nevíteto?

Choď běhat třeba, nějak nechápu jestli si ve třídě s většinou nerozumíš, nebo jak to je, ale můžeš si najít i kamarády i jinde než ve škole (někdy stačí změnit kolektiv), třeba v nějaký hře nebo tak. Doma můžeš shlídnout nějaký filmy, nebo se začni učit nějakou novou věc programovat, vařit, jazyk nebo něco, jestli máš peníze můžeš se přihlásit i do nějakýho kroužku, chodit na bazén apod.