Lukas Luke

Co dělat, když zaměstnavatel nechce vydat průkaz VZV po ukončení HPP? Kvalifikační dohodu o úhradě jsme neuzavřeli, díky

Mám zaměstnavatelem hrazeny profesní průkaz na VZV, a nedavno jsme dohodou ukončili pracovní poměr. Kvalifikační dohodu o úhradě částky za kurz v případě ukončení zaměstnání jsme neuzavřeli.Mam tedy právo na získání průkazu VZV od zaměstnavatele bez hrazení jakýchkoliv poplatků? A jestli ano, do kdy od vyžádání mi ho musí doručit? Děkuji mnohokrát ☺️

Odpovědi
Edison

Ty ho nemáš u sebe?? Tady je něco špatně!

kuzmann

Bohužel tohle je dost častý nešvar u zaměstnavatelů kde mají zaměstnanci průkaz na VZV a nechtějí jim ho po skončení pracovního poměru vydávat. Avšak ve většině případů provádí pravidelné proškolování zaměstnanců na VZV nějaký externí školitel mimo danou firmu, získej na tohoto tvého školitele kontakt a on ti průkaz na VZV vystaví za malý poplatek. Z mého pohledu, ale ten průkaz VZV ve skutečnosti nepotřebuješ, protože všude kde potom přijdeš si tě stejně firma znovu proškolí a vystaví ti nový průkaz VZV bez ohledu na to zda ho máš nebo ne.