jirka21kufr

Co dělat, když nejde internet ve Windows 8, Server DNS neodpovídá?

Dobrý den. Potřebuji poradit, jak vyřešit tento problémMám notebook s Windows 8 a připojuji se na internet přes wifi.Včera ještě internet šel, ale když jsem se chtěl dneska připojit na internet, tak už to nešlo se připojit. U sítí Wifi je takový žlutý trojuhelník a je tam napsáno:Připo­jenínení k dispozici a když dám odstranit potíže ve Windows, tak to napíše; Server DNS neodpovídá. Zkoušel jsem vypnout router na 5 minut, ale nepomohlo to.Dá se to nějak opravit doma, když nemám žádné zkušenosti s připojením, nebo musím zavolat poskytovateli, aby to opravil?Potřebuji si něco zařídit přes internet a teď nemužu nic dělat.

Odpovědi
setapouch

Nastav v pocitaci jiny dns, napr. 8.8.8.8 – DNS server googlu. Jak nastavit DNS: http://idoc.vsb­.cz/cs/okruhy/cit/pc/si­tova_pripojeni/tcp_ip/wi­n7/
Doplňuji:
Ale to neni reseni – pro to se obrat na nekoho zkusenejsiho, muze to byt napr. dusledek napadeni routeru.

anonym

  1. zkus notes připojit kabelem k routeru
  2. pokud připojení také nebude fungovat, vyřaď router a připoj notes přímo na modem
  3. pokud ani to nepomůže, kontaktuj poskytovatele

___
Dej vědět, jak to dopadlo, pak se můžem ´bavit´ dál.

anonym

Ve službách projdi popisky těch, kteréžto spravují DNS – neznám totiž přesný název, každopádně bys měl restartovat službu, co přes DHCP dosazuje DNS…