peterd108

Proč mi nejde internet, i když jsem připojen na wifi?

Doma máme 2 stejné routery. Do prvního je přiveden tel. linkou internet a z něho vede kabel RJ45 do druhého routeru, který vytváří wifi. Problém je v tom, že když se na druhý router připojí přes wifi více zařízení než jedno, tak prostě ty další chytají wifi, ale nepřipojí se na net. Ale na prvním routeru může být na wifině připojeno x zařízení, i když je někdo napojen na tom druhém routeru.

Odpovědi
Hlada

Nejjednodušší bude porovnat nastavení druhého s tím prvním. Nejspíš je omezený počet připojitelných zařízení. Hledej položku „Max Clients“.

gecco

Zkontroluj si konfiguraci routerů (zejména druhého) – např. QoS (Quality of Service)…
Mimochodem – nebylo by od věci zmínit, o jaká jde zařízení (a jak jsou konfigurována)…
😉

Emefej

Nějak mi to neštymuje. Z analogové telefonní linky rovnou do routeru? Kde máš modem?

štamgast

To nemáte dva routery, ale modem (pro telefon) a dále router. Mám to stejně.
Asi máš nastaveno, že se může připojit pouze jeden člověk.

jáára

proč tu nefungujou i mínusy. Někdo by je zasloužil za vadný rady. Si to vem, že se podle toho někdo zařídí a prachy v pi.či. Že jo ty Kyklope

gecco

Emefej – pravděpodobně má na mysli nějaký xDSL modem-router…
😉