Werwolfo

Co dělat, když mi bankomat zadržel peníze?

Dnes se mi stalo, že jsem vložil do vkladového bankomatu (KB) 2000 korun… (jedna bankovka)
No a poprvé s tím byl nějaký problém, bankomat mi bankovku zadržel, ale vyjela zpět. Tak jsem to zkusil (bohužel) znova a ona zajela dovnitř a už se nevrátila s tím, že „bankovky budou prověřeny v souladu se zákonem“
Šel jsem se do pobočky zeptat, co to je a řekli mi, že se to občas stává, když je ta bankovka např. zmuchlaná a ten stroj jí vyhodnotí jako nepravou a že se mi to později přičte na 99%. Jenže já vím, že zmuchlaná právě nebyla. Nebo já nevím, jestli tomu vadí i úplně miniaturní zmuchlání, který jsem ani já na první pohled neviděl… Nestalo se to prosím někomu? Ještě mi dneska nic nepřišlo :( A jak bych se prokázal, kdybych to chtěl pak později řešit? Mám jenom ten papírek, ale není tam napsáno, že jsem tam dával 2000 :( Jenom ta zpráva, že bankovky budou zadrženy..

editováno: Tak jsem nakonec musel podat reklamaci. Snad proběhne v pořádku. Díky za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
sesednizkola

Zavolej do banky a řekni co se stalo. Zeptej se, do kdy nejpozději ti penízem, v případě že vše dobře dopadne, připíši a podle toho se dál zařiď. Pokud by byl problém, všechny bankomaty jsou pod kamerovým dozorem, takže kdyby ti nic nepřišlo a banka řekla, že se nic takového nestalo, běž na polici a řeš to s nimi. ALe myslím si, že můžeš být v klidu. KB opravdu nemá zapotřebí krást lidem peníze a už vůbec ne takovéhle zanedbatelné částky a takovymhle způsobem.

Pak napiš do téhle otázky jak to dopadlo.

Další odpovědi
nyjono

Stalo se mi to už několikrát.
Bez problémů. Je to jen stroj, ne člověk.
Hodnota se zaúčtovala v obvyklém čase.
Řeš to, až kdyby se nezobrazil příjem peněz za pár dnů.