Avatar uživatele
Registrovaný

Co dělat když mě nevzali ani na jednu střední školu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Dnem 1. ledna 2012 nabyl účinnosti zákon č. 472/2011 Sb., kterým se mění školský zákon.

Co může udělat (jaké možnosti má) žák, který obdrží z obou škol rozhodnutí, že nebyl přijat?

Uchazeč, který obdržel rozhodnutí o nepřijetí, může podat proti tomuto rozhodnutí odvolání. To je možné učinit ve lhůtě 3 pracovních dnů od doručení rozhodnutí. V případě škol, které zřizuje stát, kraj, obec nebo dobrovolný svazek obcí, se odvolání podává prostřednictvím ředitele SŠ ke krajskému úřadu příslušného kraje (Magistrátu Hlavního města Prahy). Rozhodnutí může být změněno v rámci autoremedury (podle § 87 správního řádu) ředitelem školy, nebo je příslušný spis předán se stanoviskem odvolacímu orgánu nejpozději do 30 dnů od doručení odvolání. V případě ostatních škol se postupuje při odvolání podle vnitřního předpisu školy.
Uchazeč se může rovněž hlásit na střední školy v rámci dalších kol přijímacího řízení. Informace o dalších vyhlášených kolech i volných místech lze zjistit na webových stránkách SŠ nebo příslušných krajských úřadů. Krajské úřady zveřejňují, i způsobem umožňujícím dálkový přístup, přehled středních škol s údaji o počtu volných míst v jednotlivých oborech a formách vzdělávání pro druhé, resp. každé další kolo přijímacího řízení.
Uchazeč podá přihlášku/-y ke vzdělání na SŠ obdobným způsobem jako v prvním kole přijímacího řízení. Počet přihlášek v dalších kolech není omezen. Termíny pro podání přihlášky stanoví ředitel SŠ. Přihlášku si může uchazeč vyzvednout u ředitele střední školy (vedle zakoupení formuláře nebo jeho stažení z www.msmt.cz) a podat ji přímo řediteli SŠ. Zájem o vzdělávání se opět potvrzuje zápisovým lístkem.

http://www.azrodina.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Koukla bych se na webové stránky (popřípadě je obvolala) škol v tvém okolí, jestli mají ještě volná místa a budou dělat druhé kolo. Pokud tě nevzali a jsi ''blízko pod čarou'' podala bych být tebou odvolání. Hlavní je něco dělat.


Avatar uživatele
Pokročilý

Mne taky nevzali ani na jednu :'(((
Vubec nwm co delat--- hlavne v mem okoli moc tech skol neni :(

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2598
Zlatý Drap 1748
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 757
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 583
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 542
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.