Anonymka15+

Může se ředitel základní školy stát ředitelem SOŠ nebo gymnázia?

Nejlepší odpověď
annas

Málo informací pro to, abyste dostala přesnou odpověď.

Záleží na tom, jaké vzdělání má ředitel ZŠ. Zda učitelství pro 2. stupeň ZŠ, nebo učitelství pro SŠ.

Asi v 80. letech se studovalo na pedagogické fakultě dvouoborové učitelství s platností pro 2. stupeň ZŠ a SŠ.

Jinak s nižším vzděláním by neměl dělat ředitele, kde je třeba vyšší kvalifikace.

Další odpovědi
led

Ano, pokiaľ splňa požiadavky pre túto funkciu.

Kelt

Pokud má předpoklady, a vzdělání určitě může.

Anonymka15+

led: A jaké jsou například požadavky?

Anonymka15+

annas: Děkuji za odpověď. Člověk, u kterého mě to napadlo, studoval ve 2. polovině 90.let. Bylo by to v tom případě teoreticky možné?

led

vzdelanie