petka.s

Co dělá fyzioterapeut?

co dela fyzioterapeut?

Nejlepší odpověď
annas

"Fyzioterapeut je zdravotnický odborník, specialista, který je schopen pečovat o vaše zdraví, konkrétně o stav vašeho pohybového aparátu.

Používá k tomu především pohybovou léčbu (cvičení), dále prostředky fyzikální terapie (elektroléčba, vodoléčba) a manuální terapie (uvolnění kloubních blokád, kůže, podkoží a svalů). Jeho služeb můžete využít vždy, když máte problém s pohybem, ať už jsou to zablokovaná záda, těžký úraz nebo špatný vývoj " atd.

https://fyzio­beskyd.cz/kdo-je-fyzioterapeut/

Fyzioterapeut provádí fyzioterapii – pomáhá nemocnému k nabrání fyzických sil po úrazu, nebo nemoci – třeba vodoléčbou, elektroléčbou, působí např. v lázních, , provádí rehabilitaci – např. rozcvičení a pomocné léčení, odstranění blolád páteře, především pro usnadnění pohybu atd.

Další odpovědi
Gus_Fring

Má velice dobré znalosti biologie lidského těla, které zjednodušeně využívá k rehabilitacím, ať už kvůli zranění, či kvůli předcházení zranění.

Ametyst

Někdy se fyzioterapeutům říká „rehabilitační sestra“ nebo „rehabilitační pracovník“. Rehabilitace spočívá v masážích, cvičení a aplikacích různých fyzikálních metod, jako vodoléčby, magnetoterapi­e, atd.

Jakub Tlapal

Fyzioterapeut ti pomůže cvičit, když tě něco bolí. Asi tak bych to jednoduše shrnul. Já jsem chodil k fyzioterapeutovi, když jsem si zlomil nohu a nemohl jsem ji pak sám rozhýbat. Bylo docela těžké nějakého sehnat, všichni měli obsazeno na dost dlouho dopředu, takže o jejich „služby“ mají lidi asi zájem.

nyjono

Ametyst, z praxe vím, že mezi rehabilitací a fyzioterapií je dost velký rozdíl.
Rehabka nemá zdaleka takový efekt jako fyzioterapie.