nyjono

Co dělá film nebo seriál kultovním?

Někdy mě překvapuje, co vše je označváno za kultovní seriál.

Nejlepší odpověď
led

Veľký záujem divákov na základe nadmerného tlaku tvorcov a filmových spoločností, bez ohľadu na kvalitu filmu, seriálu.

A čo sa stane, keď v médiách film nazvú kultovný?
…„taký film predsa nemôžem nevidieť“.
po pozretí prvých 5 minút: „Hmmm, to radšej mali dávať "Mrázika“, alebo „Zemana“ aj tie sú kultovné"

Další odpovědi
annas

Zkuste si přečíst další odpovědi na otázku z archivu.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-znamena-slovo-kultovni-napr-kultovni-serial-film

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kultovni-film

V odkazu najdete, co je kult, slvo kultovní a pohled na kultovní film.

1.Myslím si, že kultovní film může být, ale nemusí být film, který diváky bav, í jdou na něj zpravidla ze zvědavosti. – režisér, herci, námět. Pokud se líbí, zůstane v paměti. dívají se na něj častěji. Myslím si, že ale spíš jde o určitou skupinu lidí.

2. Jiný úhel pohledu. Jde o film, který nějakým způsobem určuje směr vývoje filmů – např. inspiruje další filmaře nebo námětem, stylizaci či formou, žánrem , porušuje daná pravidla , zvyšuje náročnost diváků. atd.

Obecně bych řekla, že kultovní film je ten, který nějakým způsobem posouvá li vývoj filmu kupředu.

Tedy nějakým způsobem vyčnívá., předznamenává nástup určitého typu filmů – třeba sci filmů, horrorů atd.

Ale jako vždy může jít o subjektivní hodnocení jedinců. Vycázím z toho, co mně ještě utkvělo v paměti z doby minulé.

--
Napadl mě Zemanův film Cesta do pravěku, který byl upravený digitálně. Film má i americkou verzi a byl prodán do 72 zemí světa.

Jilstým způsobem inspiroval i vůrce filmu Jurský park Stevena Spielberga a další.

Doplňují z Wiki
„Film je kromě dobrodružné, výtvarné a trikové stránky oceňován též pro svou vysokou vzdělávací hodnotu a vědeckou korektnost (v dané době), danou zejména spoluprací tvůrců s předním českým paleontologem prof. Josefem Augustou.“

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Cesta_do_prav%C­4%9Bku

Tehdy jistým zplůsobem vybočoval, je vidět, že byl inspirací a stále je aktuální, když je upravená digitálně.

Kepler

Je pravda, že se toto slovo nadužívá, aby vyvolalo zájem. Kultovní by měly být seriály, které mají obrovskou a dlouhodobou sledovanost, pokud možno po celém světě. Třeba Star Trek. Kojak asi těžko.

elkon

Kultovní, je odvozenina od slova KULT. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kult

annas

Ael elklon,

ž je slovo odvozené od kult, je uvedené v odkazu na otázkly v archivu, kde je t toho pohledu kultovnío film vysvětlený.

Takže už někdo v minulosti takto reagoval.