Avatar uživatele
Registrovaný

co znamená slovo kultovní,např. kultovní seriál,film

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Legendární.
Něco, co nedovolí nechat zapomenout, i když "to" už skončilo. Seriál nebo film, co tě nutí pořád vzpomínat,o co asi tenkrát šlo... a s čím to asi souviselo. Plus široká fanouškovská základna, co chce pořád vzpomínat. Hvězdný války, Akta X, Star Trek, Lost, acojávím co ještě přijde.

A souhlas s IceT, King jednou bude kultovní. Možná už částečně je. Temná věž forever! A vlastně i zbytek, co do toho zapadá. Řbitov zviřátek, To, Nespavost, atd...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Bylo to tu již probíráno:

Odpovědi:

Kultovní znamená vztahující se k nějakému kultu. Kult je označení pro určité pojetí vztahu člověka s nadpřirozenem, které vede k velebení či uctívání něčeho... např. zvířete, rostliny, osoby... v "moderní době" i knihy či filmu.

Ke zrodu kultu dochází tehdy, pokud si kult najde své početné vyznavače.

Za kultovní film se tedy označuje film, který významným způsobem ovlivnil nějakou část populace či umění. Velmi obecně by se dalo říct, že je to film, který je uznávaný, má velkou skupinu obdivovatelů a má tak svoji stálou hodnotu.

Další odpovědi:

Kult je označení pro určité pojetí vztahu člověka s bohem, které vede k velebení či uctívání něčeho co boha symbolizuje. Nejpřesněji lze říci, že se jedná o službu, kterou člověk dluží bohu, místu, svatyni, atp.

Slovo kult vzniklo z latinského slova cultus což znamená uctívání, péče či kultivace, někteří odborníci se domnívají, že vznik tohoto slova je odvozen od colere což v latině znamená pěstovat.

V tradičním pojetí tohoto slova stojí kult zcela mimo náboženství, jeho mýty, teologii, nebo i osobní víru. Jedná se o pojem, který vyjadřuje určitou náboženskou praxi jako celek. Zachování této praxe vůbec nic neznamená, je považováno ze standard, ale z jejího nezachování plyne stav, který z hlediska dané víry vede k bezbožnosti.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Kultovní film je hovorový termín pro film, který zvýšil malou ale oddanou skupinu fanoušků, mít nedokázal získat nějakou slávu u té skupiny. [pochvalná zmínka potřebovaný] Obecně, skupina je zavázána filmu sdíleného smyslu pro výsměch pro to, spíše než kvůli tomu, že najde nějakou uměleckou hodnotu. [pochvalná zmínka potřebovaný] Termín sám vstoupil do použití během pozdních sedmdesátých let [pochvalná zmínka potřebovaný] - možná z části mezi fanoušky levných hrůzných filmů se zabývat kulty ďábla [pochvalná zmínka potřebovaný] - a popularizovaný v sérii tří knih Danny Peary, začátek v roce 1981 s “kultovními filmy”. [pochvalná zmínka potřebovaný]

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Attack-designfenomén pro učitou skupinu lidí

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Podle mého názoru to nemusí nutně být film který má bandu obdivovatelů (každý film má své fandy)a nebo ovlivnil nějak své okolí , ale i film který je ve veřejném podvědomí lidí. Když řeknu Starci na chmelu nebo chalupáři, tak každý ví o co go, ale myslím že nějak své okolí neovlivnili, ale je to jen můj názor njn.


Avatar uživatele
Zlatý

http://cs.wikipedia.org/…

Kultovním dílem je nazýváno dílo,které významným způsobem ovlivnilo část populace nebo umění.Např knihy S.Kinga mohou být pro někoho kultovním.
Pro mě je to ve významu takovém,že se mi nějaký starší film líbí a neomrzí mě ani po letech,kdy ho znám nazpamět a přesto si ho pustím kdykoliv znova.


Avatar uživatele
Zlatý

Kultovní znamená nový film ,seriál

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 811
Zlatý annas 687
Zlatý briketka10 659
Zlatý quentos 540
Zlatý marci1 514
Zlatý Drap 485
Zlatý bolak 360
Zlatý led 357
Zlatý hanulka11 271
Zlatý gecco 240

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.