Avatar uživatele
snuky

kultovní film

ahojky,můžete mi někdo vysvětlil pojem KULTOVNÍ FILM ? díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5347 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lencis

Kultovní znamená vztahující se k nějakému kultu. Kult je označení pro určité pojetí vztahu člověka s nadpřirozenem, které vede k velebení či uctívání něčeho… např. zvířete, rostliny, osoby… v „moderní době“ i knihy či filmu.

Ke zrodu kultu dochází tehdy, pokud si kult najde své početné vyznavače.

Za kultovní film se tedy označuje film, který významným způsobem ovlivnil nějakou část populace či umění. Velmi obecně by se dalo říct, že je to film, který je uznávaný, má velkou skupinu obdivovatelů a má tak svoji stálou hodnotu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
alenka901

Kult je označení pro určité pojetí vztahu člověka s bohem, které vede k velebení či uctívání něčeho co boha symbolizuje. Nejpřesněji lze říci, že se jedná o službu, kterou člověk dluží bohu, místu, svatyni, atp.

Slovo kult vzniklo z latinského slova cultus což znamená uctívání, péče či kultivace, někteří odborníci se domnívají, že vznik tohoto slova je odvozen od colere což v latině znamená pěstovat.

V tradičním pojetí tohoto slova stojí kult zcela mimo náboženství, jeho mýty, teologii, nebo i osobní víru. Jedná se o pojem, který vyjadřuje určitou náboženskou praxi jako celek. Zachování této praxe vůbec nic neznamená, je považováno ze standard, ale z jejího nezachování plyne stav, který z hlediska dané víry vede k bezbožnosti.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dandi

Kultovní film je hovorový termín pro film, který zvýšil malou ale oddanou skupinu fanoušků, mít nedokázal získat nějakou slávu u té skupiny. [pochvalná zmínka potřebovaný] Obecně, skupina je zavázána filmu sdíleného smyslu pro výsměch pro to, spíše než kvůli tomu, že najde nějakou uměleckou hodnotu. [pochvalná zmínka potřebovaný] Termín sám vstoupil do použití během pozdních sedmdesátých lét [pochvalná zmínka potřebovaný] – možná z části mezi fanoušky levných hrůzných filmů se zabývat kulty ďábla [pochvalná zmínka potřebovaný] – a popularizovaný v sérii tří knih Danny Peary, začátek v roce 1981 s “kultovními filmy”. [pochvalná zmínka potřebovaný]

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Attack-design

fenomén pro učitou skupinu lidí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bonifác

Jj, souhlas s Lencis, ale podle mého názoru to nemusí nutně být film který má bandu obdivovatelů (každý film má své fandy)a nebo ovlivnil nějak své okolí , ale i film který je ve veřejném podvědomí lidí. Když řeknu Starci na chmelu nebo chalupáři, tak každý ví o co go, ale myslím že nějak své okolí neovlivnili, ale je to jen můj názor njn.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek