dust8

Je v Simpsonových pivo Duff ve více stupních či variantách? Co se třeba za variantu čepuje u Vočka?

Nejlepší odpověď
annas

1. "Duff je pivo vyskytující se v americkém animovaném seriálu Simpsonovi. Mezi nejzarytější konzumenty patří Barney Gumble, Lenny, Carl, Vočko a Homer Simpson.

Pivo Duff má i svého maskota, tím je Duffman, obdoba Supermana. Místo Duffmana byl maskotem i Spasitel a také žralok.

Duff se objevuje také v The Simpsons Game, kde je v jedné misi potřeba splnit Duff běh; kdo ho vyhraje, dostane speciální sérii piva Duff.

Tvůrce seriálu Matt Groening se ohledně výroby piva Duff staví velmi negativně. Především kvůli mladším dětem nechce, aby bylo v seriálu propagováno něco alkoholického, co by si právě mladší publikum mohlo koupit na ulici.

Proto v USA není prakticky žádná možnost legálně koupit pivo Duff, jehož obchodní značku má zaregistrovanou televizní společnost Fox. V Evropě je situace o něco jiná. Německo má vlastní pivovar, kde se vyrábí „The legendary Duff Beer."

Ačkoliv má pivo Duff podobné logo jako pivo v seriálu, kvůli autorským právům nesmí být nijak spojováno se Simpsonovými."

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Port%C3%A1l:Sim­psonovi/%C4%8Cl%C­3%A1nek/2

Zdroj: https://www.li­dovky.cz/relax/pi­vo-a-pivovary/duff-beer-ze-simpsonu-miri-na-cesky-trh.A160609_175­250_ln-pivo_mpt

2. „Ve venkovské putyce se čepuje pivo značky Fudd (přesmyčka Duff), o kterém Vočko Szyslak tvrdí, že řada jeho konzumentů oslepla.“

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ct%C4%9Bn%C3%BD_pan_H­omer

3. .Vočko z hospody U Vočka z proslulého seriálu Simpsonovi možná bude mít radost.

Duff Beer, tedy pivo, které Vočko ve veleúspěšném kresleném seriálu prodává, se i přes původní nechuť autora a kreslíře Matta Groeninga dostalo z virtuálního do reálného světa. Vaří ho v Německu a odtamtud putuje do Česka a za čas i dalších zemí středu a východu Evropy.

Těžko říci, zda se pivo, oblíbené mezi kreslenými žlutými mužíčky, uchytí i v Česku. Distributor tvrdí, že se Duff řadí mezi prémiové ležáky a vyznačuje se čistou, osvěžující chutí, zlatavou barvou a ikonickým designem."

Zdroj: https://www.li­dovky.cz/relax/pi­vo-a-pivovary/duff-beer-ze-simpsonu-miri-na-cesky-trh.A160609_175­250_ln-pivo_mpt

Další odpovědi
anonym

Nezaregistroval jsem to. Homer ale vypije všechno.

Kepler

V tom seriálu je pivo Duff fiktivní značka, dali to tam z důvodů nepovolené reklamy. Ve skutečnosti se u Vočka čepuje Zubr 10, 11, a 12ti stupňový. Všimni si, Homer mý typicky přerovský pivní mozol.

Sameotazky

@annas Vočko nepije, jelikož hostinský s hosty nepije a dopadlo by to zle, ostatně se to už jednou stalo.