partep12345

Co dát do školních novin ?

Doplňuji:
Na základní škole pro 1. stupeň…

Nejlepší odpověď
annas

Neuvedla jste, zda na ZŠ, SŠ, jaký bývá obsah novin atd.

Kulturní akce, exkurze, výseldky pololetí – statistika, jarní prázdniny, požádejte vyučujícho CJL, ať vám půjčí nejlepší slohovou práci, čístota ve městě, vztah mladé a starší generace, příprava projektů, nějaké vtipy., jak jste fandili sportovcům, zvířata atd.

Doplňuji:

1. stupeň – to je jiná situace. Učíte se vypravování, takže vyhlast. třeba soutěž, kdo napíše nejlepší pohádku. pak ji zveřejníte. Jinak krátká vypravování na téma zážitek z prázdnin, návštěva ZOO nebo nějaké výstavy, líbí se vám ve škole, který předmět máte nejraději, k čemu používáte počítač, hrajete na nějaký hudební nástroj, co se vám nelíbí. Co vidíte kolem sebe.

Další odpovědi
zzzzz

Taháky 🙂
Né dělám si srandu, dej něco třeba o městě, o škole, o učitelích, o kroužcích, o možnostech sportovního vyžití atd.

NikkiHeat

Něco strhujícího, něco investigativního, třeba jak školník krade benzín ze sekačky na trávu, kuchařka dává malé porce a pak nosí domů tašky plné kuřat. Prostě to chce nějakou kauzu – a když žádná není – musíš ji jako „správný“ novinář vyrobit. ))

Drap

Cokoli zajímavého, nejlépe přímo ze školy nebo z okolí.

Hamon

Svačinu.
Historie školy, slavní exspolužáci, bývalí učitelé, pověry (klidně si nějakou vymysli)…
Budoucnost – co se školou zamýšlí příslušné úřady…

Irisa

Třeba rozhovory se staršími studenty o tom, kam se připravují na střední a nějaké jejich rady :)
Doplňuji:
pardon… prvnímu stupni by to asi moc neřeklo :D
potom mě napadají nějaké rozhovory s třídními talenty (nějaký zajímavý hudební nástroj atd.)

x2828

Mohli by tam být i nějaké rébusy :D.