Kelt

Co bylo první, pokud se dá odpovědět: pohyb, nebo klid? Světlo, nebo tma?

Co bylo první? Slepice nebo vejce? Ne. Pohyb, nebo klid? Světlo, nebo tma? Pohyb se děje v prostoru, ale pokud Velkým třeskem se začal „tvořit“ Vesmír. A na začátku nebyl prostor a nemohl být ani čas a ani pohyb. To je současný stav, kdy vše se pohybuje v prostoru. Tedy pohybuje se hmota, obyčejná, nebo temná, nebo energie. Připusťme, že hmota vznikla, stejně jako prostor a za nějakou dobu zanikne podle toho i prostor. Představa prostoru jako pokoje, ve kterém jsou věci a pokud všechny věci dám z pokoje pryč, tak pokoj přestane existovat – analogie hmota v prostoru. Zajímavé. Jestli k tomu někdo něco dodá, děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Aby vznikl pohyb, nejdřív musel být klid. Aby vzniklo světlo, nejdřív musela být tma.
Teorie o Velkém třesku mi dnes už připadá jako teorie o Stvořiteli. Jak mohlo vzniknout všechno z ničeho?

Další odpovědi
Emefej

Na počátku bylo slovo.

led

Pamätám začiatok bytia, keď ešte nebol Prvý človek.
Na počiatku všetkého bola tma. Bola až dovtedy, kým Boh nestvoril pohyb, aby si mohol vytvoriť myšlienku a následne povedať: „Budiž svetlo“ a oddelil svetlo od tmy a tak počal svoje BDS – Božské Dielo Stvorenia. ✔

Pokračovanie v diskusii 👀

Mc Merkurion

… myšlenka … myšlení … bez toho by nevzniklo slovo, které by tu tmu/světlo pojmenovalo …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Ak vám je divné, ako si môžem pamätať, čo bolo na začiatku, už som tu viackrát písala, keď si chcem oddýchnuť od súčasnosti, cestujem časopriestorom. Tak som sa dostala aj do čias pred Stvorením Sveta, moje poznámky si prečítal Jean Effel a použil vo svojom diele „STVORENIE SVETA“ a „Stvorenie človeka“ https://www.go­odreads.com/bo­ok/show/40709605-stvorenie-sveta-stvorenie-loveka