Avatar uživatele
Pokročilý

Co bylo před velkým třeskem?

Co nebo kdo vytvořilo příčinu ze které vzešel velký třesk?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Jak by mohlo být nějaké před, když nebyl žádný čas? Čas vznikl až zároveň s prostorem. Pokud byla singularita prostorová, byla i singularita časová, takže jednotlivé okamžiky od sebe nebylo možné odlišit. Zkrátka žádný čas neplynul a není možné hovořit o nějakém před nebo potom. Teorií je mnoho, ale ani vědci nedokáží ani zhruba popsat, co bylo před VT, nebo jestli bylo vůbec nějaké "před". Je to opravdu nad chápání člověka a člověk má z toho hlavu Big Bang.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Bůh ví. Ono se ani nedá se 100% přesvědčením říct, že nějaký velký třesk byl. Koho to napadlo? Odkud tato teorie pochází? Vím koho to napadlo a vím odkud teorie pochází, ale je pravdivá? Co když, že to bylo úplně jinak? Jak můžeme zjistit něco, co se odehrávalo před miliardami let? Bacha na tyhle otázky!!!


Avatar uživatele

Logika napovídá, že bylo "velké ticho", tzv. "ticho před bouří (velkým třeskem)". Nejlépe by bylo zeptat se stvořitele, protože ten jediný by mohl znát pravdu. Vše ostatní jsou ničím nepodložené a nepodložitelné teorie. Vědci se sice snaží občas obhájit nějaký svůj teoretický názor, ale jeho potvrtzení se nedočkáme, protože jedině opakování stejné situace by jim dalo za pravdu.
Také je otázkou, jaký fyzikální nebo chemický děj by mohl velký třesk vyvolat. Třeba se vědátoři pletou už v tomto bodě.


Avatar uživatele
Zlatý

To ví jen pán Bůh, možná že i Karel Gott.


Avatar uživatele
Stříbrný

Tuto otázku bude těžké odpovědět . Každý tady cituje nějaké teorie, domněnky, myšlenky. Možná byl jeden VT, možná, že je vesmír mnohem starší a pulzuje, od singularity, rozepne se a pak stlačí, a nastává další VT. Takže jestli byl jeden VT nebo jich bylo několik, z něčeho muselo vzniknout to něco, co bylo v tom jednom bodě. Je zajímavé, že právě fyzikální konstanty - rychlost světla, Planckova konstanta a gravitační konstanta určují vlastnosti vesmíru. Ale nechci to rozebírat.
Ale odpovězme si upřímně, co by se stalo, kdybychom opravdu věděli, co bylo před VT, jak to vypadalo. Je to tak důležité, zda to bylo před 20 mld let nebo před 15 mld.


Avatar uživatele
Bronzový

Jak napsala marci1, při velkém třesku vznikl čas a prostor, z toho je jasné, že před velkým třeskem byl okamžik vzniku velkého třesku, jelikož žádné před tím nebylo.


Avatar uživatele
Zlatý

Podle některých verzí náš vesmír:
- vznikl z výronu energie po zhroucení jednoho z předchozích vesmírů.,
- při aktivitách supercivilizace, která generuje virtuální vesmíry s rozličnými parametry a na jejich optimalizované funkčnosti si ověřuje nejnovější teoretické poznatky.
Doplňuji:
Podle některých příznaků je náš vesmír vlastně jedním velkým hologramem v řadě dalších dimenzí a život v něm jakousi řízenou infekcí.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3217
Zlatý quentos 1424
Zlatý mosoj 1387
Zlatý Drap 1209
Zlatý Kepler 941
Zlatý led 720
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 663
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.