Rokio

Co bych měl dělat, abych se stal dokonalým?

Mým cílem je neustále se zdokonalovat, a proto bych chtěl vědět, co mám dělat, abych se stal lepším a lepším.

Nejlepší odpověď
annas

Odpovídám citáty:

"Dokonalost se skládá z maličkostí , ale dokonalost není maličkost.“
"Jednoduchost je nekonečná dokonalost.
Dokonalost je nekonečná jednoduchost.”

Leonardo da Vinci

Co z toho plyne? Můžete se stát dokonalým studentem, hostitelem, mužem, manželem, přítelem, milencem, pracovníkem atd.
Autor Rod Green poradí v knize „Jak se stát dokonalým prevítem“.

Začít od běžných věcí, od maličkostí, překonávat překážky, využít výzvy, zbavit se strachu, být ochranitelem, rádcem, přítelem K tomu „přidat“ morální vlastnosti atd.

Ví dokonalý muž, že dokonalý muž neexistuje?.
V určitém okamžiku je totiž spokojený sám se sebou, takže těžko se posouvá dál, zvláště má-li vysoké sebevědomí a nerespektuje ostatní atd.

Další odpovědi
Drap

Dokonalým ve všech směrech nemůžeš být, to neni v lidských silách. Studiem, učením a praxí se tomu však můžeš v hodně směrech přiblížit.

zjentek

http://www.do­konalost.cz/ – bohužel, nedá se nic dělat, nic.

Hlada

Změň cíl. Je nesmyslný.

Kepler

Dokonalým není ani bůh, jinak by nepřipustil existenci člověka takového jakým je a vždycky byl. Kdyby udělal člověka skutečně k obrazu svému, udělal by si konkurenci.

Mc Merkurion

… „Nikdo není dokonalým, kdo se nesnaží být dokonalejším“

Zdroj: http://citaty­.net/autori/tris­tan-bernard/?page=2

marci1

Citát: „Mýtus vlastní dokonalosti a přebujelý syndrom "mistrů světa“ je odrazem hlubokého pocitu méněcennosti." 🙂
Milan Zelený