marci1

Co z níže uvedeného by vám nejvíce vadilo?

V TV dnes byl investigativní dokument „Těžký život diktátora“. Třeba za Ceausesca dostávali lidé 15 g masa/den, v bytech nesměli mít více 14 st. Celsia a prioritou byly 4 děti. Je to smutné, ale co by vám z toho nejvíce vadilo?
Dokument natočila francouzská TV.

Nejlepší odpověď
mosoj

Za minulého režimu jsem byl v Rumunsku cca 3 měsíce pracovně v rumunském městě Giurgiu, téměř na hranicích s Bulharskem.
Nic takového tam nebylo !!!! Ano cikánů mnogo a žádný luxus, ale jídlo jsme si kupovali sami v konzumu nebo na tržišti. A ta výborná zelenina a ovoce které se dalo koupit téměř všude i na ulici. O regulaci teploty jsem tam neslyšel a čtyři děti bylo na cikány málo !! Takže jestli tam byla regulace porodnosti tak jedině proto, že jich tam měla každá druhá rodina 10 !

Nakonec vždyť se tam tehdy létalo na rekreaci, od nikoho jsem neslyšel to co zde tvrdíš !!! Jezdilo se tam i auty a žádný hlad nebyl, luxus také ne.

Takže nejvíce mně vadí, že se lže více než za socialismu !!!!! a to je svatá pravda !!

Hlavně, že jsou pisálci investigativní. Bohužel takto je to na více frontách a až vymřou pamětníci, mladí budou tvrdit, že žádná II. světová válka a holokaust nebyl !!!

Další odpovědi
Cenobita

Nechápu, kdo tyto štvavé a pomlouvačné smyšlenky vymýšlí, musí to být velmi zlý a koupený jedinec. Za socialismu jsem se narodil, v ČSSR zdaleka nebyla taková bída, jak se tu snaží imperialističtí štváči prezentovat. Nebyl to blahobyt, ale nebyla to žádná bída, byly tu sociální jistoty, které už dnes nejsou, moji rodiče jezdili do Rumunska na dovolenou v cca r. 1982 a hodnotili to jako stejnou úroveň jako ČSSR.

Možná nebyl toaletní papír, ale dnes není očkování a léky a lidé začínají umírat na nemoci, které tu za socialismu nebyly: černý kašel, tuberkulóza a další …

Kepler

V Rumunsku byl na konci vlády Ceaucesca obrovský zahraniční dluh, splácel se rozprodáváním národního zlatého pokladu, exportem všeho možného na úkor potřeb obyvatelstva, byl zaveden přídělový systém. Takže docela věřím, že situace mohla být taková, jak bylo v dokumentu popisováno. K povstání a nakonec i k revoluci v Rumunsku, nedošlo jen tak. Samozřejmě by mi vadily všechny 3 jmenované věci. Přivést na svět 4 děti do takového prostředí by byla nezodpovědnost, proti zimě se dá jakž takž chránit, ale nejvíc by mi vadil hlad a nedostatek základních potřeb.

klumprt

Jednotlivě bych si na tyto podmínky zvykl. Např. mít 4 děti, ale teplo a dost masa, nebo nemít maso, ale mít teplo a svobodu v počtu dětí. Nebo mít doma sice kosu, ale dost jídla. V souhrnu by mi to ovšem vadilo velmi. Ani se Rumunům nedivím, že toho vzteklého skrčka a jeho prý mimořádně pitomou megeru po revoluci odsoudili a hned odstřelili.
(Tento dokument jsem neviděl. Viděl jsem před časem jiný, na základě kterého vynáším shora uvedená hodnocení.)

Nuk nuk

Ze jmenovaného by mi nejvíc vadila ta zima v bytě. Děti mám tři, takže jedno navíc bych už asi přežila. Bez masa se žít dá.

Dokument jsem neviděla, v Rumunsku jsem nikdy nebyla, takže těžko dokážu posoudit, co je na tom pravdy. Pár Rumunů (a Čechů s Rumunska) sice znám, vím od nich, že to tam za Ceausesca byl dost tvrdé, ale jestli až takhle, na to mě nenapadlo se jich ptát.

anonym

Všechno. Šel bych z té země pryč. Nebudu si nechávat od někoho diktovat, co mám dělat.

Kryšpín

Nýní při kapitalismu již je v Rumunsku daleko lépe, ohroženo chudobou je jenom 40% obyvatel a hlavně tam rozhodují peníze a vliv. Jinak celkově je na tom naše EU kvalitně řízená z Bruselu velmi dobře. V EU je ohroženo chudobou velmi malé množství jenom 24,40% občanů, což je vynikající výsledek.

zjentek

Mně by vadily ty žárovky MAX 15W.

dubraro

Bez masa bych se obešel snadno, s dětmi nemám problém, takže by mi nejvíc vadila ta zima.
Politických prohlášení se zdržím.

kapka

14°C je krásná teplota, jste rozmazlený! :D :D

Kepler

Jistě. To by se všichni divili, kdyby věděli, kolik lidí dnes u nás na vesnici topí na 18 st. Případně zasmradí v jedné seknici s vinckem na dřevo jenom odpoledne a večer.

marci1

Nebyla to regulace porodnosti, 4 děti byly minimální počet na 1 rodinu.
Celý dokument: http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/106997184­20-tezky-zivot-diktatora/

Cenobita

To jsou neuvěřitelný žvásty, jak chceš donutit ženu aby měla 4 děti? To je má klonovat? Co když nesplní normu to ji za trest ukamenují,. nebo pošlou do gulagu?

Kepler

Jak můžeš vidět i dnes, pro jisté rodiny není problém mít třeba i deset dětí a nebylo to nic zvláštního ani pro české rodiny před sto lety. Ta regulace v Rumunsku spočívala ve finančním znevýhodňování rodin s méně dětmi. Nikdo nikoho do ničeho nenutil a nikdo ani nebyl trestán.