kurec

Co by se stalo s oblečením, které bychom vyprali, ale bez aviváže?

Nejlepší odpověď
Dochy

Co by se s ním mělo stát? Zůstane vyprané bez aviváže, dokud jej neušpiníš. Pak bude špinavé bez aviváže 😉
U nás se aviváž zpravidla nepoužívá. Vzhledem k tomu že v rodině míváme potíže s ekzémy, se snažíme chemii omezovat.

Další odpovědi
elkon

Stačí číst:https://www.pro­zeny.cz/clanek/proc-byste-nemeli-pri-prani-pouzivat-avivaz-ptali-jsme-se-vyrobcu-i-ekologu-15102

annas

Peru marseillským mýdlem, aviváž vůbec nepoužívám. Je sice pravda, že prádlo po ní voní, ale i bez aviváže, , pokud se prádlo pověsí venku, je voňavé přirozeně.

když se podíváte do odkazu, aviváž není vždy vhodná. Nebyl jste konkrétní.

Podívejte se do odkazu. „Kdy nepoužívat aviváž.“

https://www.do­brytextil.cz/blog/po­radna/kdy-nepouzivat-avivaz

Emefej

Nestane se nic. Osobně aviváž považuji za ekologický nesmysl a zbytečnost, podobně jako igelitky, balenou vodu a jednorázové pleny.

nyjono

Aviváž se začala používat z důvodu eliminace elektrostatických výbojů. Dnes už hlavně kvůli vůni a měkkosti.
Při nepoužití se nestane nic.
Ani mě nenapadá, proč by se mělo něco stát.
Spousta lidí ji nepoužívá nebo nahrazuje třeba octem.