Boy 13

Co by se stalo, kdybysme se týden nedívali na displej ?

Tj. kdyby jsme se celý týden ani jednou nepodívali do mobilu, PC, na televizi, ale prostě venku chodili na procházky, používali analogové hodinky a večer si četli knihy nebo poslouchali rozhlas. Pomoo by to očím ? Ba i to dokonce zlepšilo zrak ? Moc děluji za Vaše názory 🙂

Nejlepší odpověď
Disraeli

Poškrábala by se ti rohovka a přišel bys o zrak. ;)

Další odpovědi
led

Mnohí sme takýto život zažili. Mnohí takýto život žijú.
A vy, čo to nepoznáte, mali by ste viacej voľného času a pohyb a čas na komunikáciu so živým človekom. Dokonca, hrôza, mnohí by ste zistili, že jestvuje aj skutočná príroda so skutočnými stromami a skutočné voľne žijúce zvieratá. Pocítili by ste vietor, dážď, slnko i mráz…
Aj nielen očiam, ale celému vášmu organizmu by to pomohlo.
Dokonca spoznali by ste ozajstný život a skutočných ľudí.

Emefej

Několik desítek let jsem se na displej nedíval, na zrak to nemělo vliv.

zjentek

Já bych zcvoknul!

paul1

Určitě by to pomohlo očím, nebyly by tak jednostranně namáhané. A také tělu, mělo by více pohybu a tím také mozku, protože ten pohyb těla potřebuje, okysličuje se při něm mozek.

Roman71

Bezpochyby by takový „detox“ prospěl všem, nejvíce nejmladší generaci, která si závislost na moderních technologiích pěstuje už od velmi útlého dětství. Pak stačí, aby se na hodinu až dvě přerušilo internetové spojení s okolním světem a to se v hlavách „závisláků“ začnou dít neuvěřitelné věci..!

Mimochodem, bych to poslouchání rádia nahradil společným vyprávěním zážitků a stolními hrami (Člověče nezlob se, Pexeso, Prší, šachy, dáma..).
Takhle se dřív žilo naprosto běžně a lidé spolu měli daleko lepší přátelské vazby než v dnešní době.

Rocker

Já tak žil skoro 40 let,měl jsem víc času na jiné aktivity:-)