talka

Co asi znamenají tyto pocity?

Občas (hlavně při kousání na pravé straně) mám pocit píchání v pravé dolní čelisti – ne v dásni – přímo v okostici. Ještě častěji mám dojem, že mám na pravé části dolního rtu VLAS, který se marně snažím odstranit. Děkuji za seriozní názor – doufám, že to snad nic špatného nevěstí – jsem zdráva, žádné léky neberu, k lékaři jdu jen prodloužit potvrzení k ŔP.

Nejlepší odpověď
da ny

To záleží také na tom, zda máte svůj chrup v obou částech čelistí nebo náhradu
pevnou či snímací.
Může to být neškodný průběh nějakého nervu, zbytek kořene a počínající zánět – cokoliv dalšího…
Poraďte se se svým stomatologem minimálně při preventivní prohlídce, kam chodíváte 2× ročně (aniž by Vás cokoliv trápilo či bolelo).
Je to jedno z vašich práv v rámci ČR a tzv. „nepsaná povinnost“ 😁
Při potížích – objednat se, při akutní bolesti ráno mezi prvními být v čekárně (podle ordinačních dnů a hodin).

Další odpovědi
annas

Protože se již několik roků léčím bylinkami zajímá mě,, jak se na problém dívá čínská medicína.

Ověřila jsem si to, co jsem tušila ze zkušeností – potíže nejen se zuby a vším kolem souvisejí s nevyrovnanou energií jing a jang ve vzdálených orgánech.
--

Z knihy Orientální diagnostika, autor Michio Kushi.

Dolní ret = TS (Tlusté střevo) a TeS(Tenké střevo). Vnitřní část = TeS, okraj spodního rtu = TS

Ústní koutky = střední část zažívací trubice, hlavně dvanáctník. Pravý koutek = více žlučník, Játra a dvanáctník a levý = více o funkci slinivky.

"Okostice (periost), je vazivová blána, zajišťující výživu kosti z krevního oběhu.

O kvalitě kosti rozhodují také orgány spjaté s funkcí štítné žlázy, s vitamínem D, metabolickými procesy probíhajícími v ledvinách.

Kosti rovněž vyžadují příslušnou výživu, to znamená dostatečné množství vápníku a odpovídající poměrech ve střevech, které v kombinaci s vitamínem D umožňují jeho vstřebávání a využití. Kosti potřebují také vhodný pohybový režim, kromě jiných funkcí mají v lidském organismu také funkci podpůrnou, umožňující vzpřímenou funkci. Dále zdroje minerálních látek důležitých pro kosti hledejme v celozrnné potravě a v mořských řasách, které velmi doporučuji"

http://www.pri­rodaleci.cz/cla­nek-kosti--moderni-medicina-a-detoxikace/

klumprt

Tutově nedostatek vápníku.