Avatar uživatele
talka

Co asi znamenají tyto pocity?

Občas (hlavně při kousání na pravé straně) mám pocit píchání v pravé dolní čelisti – ne v dásni – přímo v okostici. Ještě častěji mám dojem, že mám na pravé části dolního rtu VLAS, který se marně snažím odstranit. Děkuji za seriozní názor – doufám, že to snad nic špatného nevěstí – jsem zdráva, žádné léky neberu, k lékaři jdu jen prodloužit potvrzení k ŔP.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 3514 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

To záleží také na tom, zda máte svůj chrup v obou částech čelistí nebo náhradu
pevnou či snímací.
Může to být neškodný průběh nějakého nervu, zbytek kořene a počínající zánět – cokoliv dalšího…
Poraďte se se svým stomatologem minimálně při preventivní prohlídce, kam chodíváte 2× ročně (aniž by Vás cokoliv trápilo či bolelo).
Je to jedno z vašich práv v rámci ČR a tzv. „nepsaná povinnost“ 😁
Při potížích – objednat se, při akutní bolesti ráno mezi prvními být v čekárně (podle ordinačních dnů a hodin).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Protože se již několik roků léčím bylinkami zajímá mě,, jak se na problém dívá čínská medicína.

Ověřila jsem si to, co jsem tušila ze zkušeností – potíže nejen se zuby a vším kolem souvisejí s nevyrovnanou energií jing a jang ve vzdálených orgánech.
--

Z knihy Orientální diagnostika, autor Michio Kushi.

Dolní ret = TS (Tlusté střevo) a TeS(Tenké střevo). Vnitřní část = TeS, okraj spodního rtu = TS

Ústní koutky = střední část zažívací trubice, hlavně dvanáctník. Pravý koutek = více žlučník, Játra a dvanáctník a levý = více o funkci slinivky.

"Okostice (periost), je vazivová blána, zajišťující výživu kosti z krevního oběhu.

O kvalitě kosti rozhodují také orgány spjaté s funkcí štítné žlázy, s vitamínem D, metabolickými procesy probíhajícími v ledvinách.

Kosti rovněž vyžadují příslušnou výživu, to znamená dostatečné množství vápníku a odpovídající poměrech ve střevech, které v kombinaci s vitamínem D umožňují jeho vstřebávání a využití. Kosti potřebují také vhodný pohybový režim, kromě jiných funkcí mají v lidském organismu také funkci podpůrnou, umožňující vzpřímenou funkci. Dále zdroje minerálních látek důležitých pro kosti hledejme v celozrnné potravě a v mořských řasách, které velmi doporučuji"

http://www.pri­rodaleci.cz/cla­nek-kosti--moderni-medicina-a-detoxikace/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
klumprt

Tutově nedostatek vápníku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek