venacz

Čím se „zahušťují“ čisticí přípravky? Může se použít xantanová guma?

Odpovědi
Kepler

Nevím co myslíš čisticími prostředky, ale pokud jde o různé husté autošampony, nebo prostředky typu jar na nádobí apod., tak se zahušťují obyčejnou kuchyňskou solí (vyjma těch opravdu kvalitních a dražších). Má to vzbudit dojem koncentrovaného prostředku. Rozpustnost aktivní složky – detergentu – tím klesne a dojde k efektu zahuštění. Dozvěděl jsem se to až když jsem jednou dobou pracoval v oboru. Jak je to s xantanovou gumou ale nevím.