Diplivypli16

Čím se dají umýt akrylové barvy z ruk?

Čím se dají umýt akrylové barvy z ruk?ve škole jsme malovali akrylovými barvami.a jaksik jsem si zamodrila cele dlane a prsty od barvy..a nejde to smyt..nevite cim by to slo umyt?

Nejlepší odpověď
anonym

Vodou, stačí mýdlo a teplá voda.

Další odpovědi
mosoj

Tělo a příroda si s tím poradí. Nesmíš na to ale spěchat.

Damiana

Maluji akrylem, takže vím o čem mluvíš. česílko i mosoj mají pravdu – teplá voda, mýdlo a trpělivost. Kůže má samomastící schopnost, takže po nějaké době barva „sama“ pustí.
Já to vždy urychlím tak, že si ruce namažu olejem a dobře promnu. Pak teprve umyji vodou a mýdlem. Jde to docela snadno. Horší je to s barvou za nehtíky:-(

elektrikář

Já používám k drhnutí ručiček písek na nádobí, musí se to několikrát. Před natíráním si namaž ruce krémem nebo mýdlem tím se zaplní póry a špína nemůže do kožichu. Mýdlo používám před čištěním kamen od sazí .Olej a krém před barvením. Dají se koupit v drogerce chyrurgické gumové rukavice.