nyjono

Čím přetřít nebo přestříkat papírovou samolepku nalepenou na sklenici, aby vydržela aspoň několik omytí?

Vytvořili jsme kamarádce k narozeninám obrázek, bude na asmolepce, kterou nalepíme na půllitr a podtácek.
Čím obrázek – samolepku přetřít nebo přestříkat, ab aspoň chvíli vydržela?
Zatím mě napadá jen lepidlo Herkules.
Za tipy děkuju.

Odpovědi
zjentek

Anebo na to běžte od lesa:https://www.go­ogle.com/sear­ch?rlz=1C1AOHY_csCZ838CZ­838&ei=jCabXaK­GKoXkgwfa5a2gDw&­q=potisk+skle­nic&oq=potisk+skle­nic&gs_l=psy-ab.12..0j0i7i30j0l­3j0i7i30j0i8i7i30j0i30l3­.34523.38577.­.39896...0.2.­.0.224.655.6j0j1­......0....1.­.gws-wiz.......0i71j0i5i30­.CikU0tFjLMQ&ve­d=0ahUKEwii_OD­HiorlAhUF8uAK­HdpyC_QQ4dUDCAs

dubraro

Dost vydrží přelepení průhlednou lepicí páskou. Ale asi by to nebylo dostatečně estetické.

iceT

Doporučuju vystavit a neumývat, pokud chcete, aby to vydrželo.

Někde jsem ale našla tento nápad, snad by šel aplikovat i na váš dárek.
https://livin­g.iprima.cz/jak-na-to/jak-si-vyrobit-vlastni-stylove-etikety-na-sklenice

Kepler

Já takové věci (etikety, jmenovky) přestříkávám normálním průhledným nitrocelulózovým lakem ve spreji. Neručím ale za to, že se nerozpije potisk, záleží jak je dělaný. Možná existuje i nějaký vododisperzní průhledný lak. Pod tím Herkulesem by to asi nevypadalo moc dobře.

Dochy

Běžně se používá nějaký bezbarvý lak, nevím jaký 😉
Hledej návody s ubrouskovou technikou – většinou se používají jiné materiály než sklo, ale i postup na sklo se dá najít vč. doporučených materiálů. Pokud si chceš být jistý s výsledkem, bude to chtít na něčem předem vyzkoušet.