JájsemRaibek

Čím nahradit kypřící prášek do pečiva?

Dá se něčím nahradit, kromě droždí?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… sodou: http://www.chute-sveta.cz/prasek-do-peciva-vs-jedla-soda/ … soda bikarbona …

Další odpovědi
annas

Existuje jiný druh prášku – vinný kámen. Je i bezlepkový , bez fosflátů, je zdravější. Používám. už několik roků.

Zdravá výživa
http://www.dia-potraviny.cz/ky­prici-prasek-bez-fosfatu.html

Kupuji u nás v Hrušce, tam má jiný balení. Takto vypadá v marketech.

ttps://www.ko­sik.cz/produk­t/3772-dr-oetker-kyprici-prasek-s-vinnym-kamenem-15g?gclid=CPX­47ZzI2dQCFW0R0wod0k0Bfw

marci1

Jedlou sodou, ale ještě jsem to nezkoušela. 🙂

Kepler

Souhlas s marci, jedlá soda (NaHCO3) je součástí kypřících prášků. Těsto však musí obsahovat nějakou kyselou složku, bez ní se CO2 (to je to, co kypří) neuvolní.

dj.pino

Pivo je dost kvalitni zalezitost!!Mohu jen doporuci:-)Zkuste treba nejdrive jednodusi zalezitost jako jsou treba palacinky at mate predstavu a uvidite jak se budete olizovat:-)Misto mleka ve stejnem pomeru pivco.

Pipka

Jedlou sodou

da ny

V některých receptech mám jen jedlou sodu (kvalitní je sypká, v kulaté bílé krabičce z lékárny).
Asi 11/2 kávové lžičky na 300g mouky např. v perníku.