Kyprici prasek a soda

jaky je v tom rozdil,tvrdim zadny a Vy?Diky

Nejlepší odpověď
kropitko

kypřící prášek obsahuje jedlou sodu a vinný kámen,v tom je ten rozdíl, jedlá soda je jen ta soda

Další odpovědi
annas

Kypřicí prášek naleznete pod mnoha různými názvy jako je soda bicarbona, jedlá soda. Ale oproti čisté sodě bicarboně (hydrouhličitanu sodnému) obsahuje kypřicí prášek, nebo chcete-li, prášek do pečiva, také okyselující součást a škrob.
Rozdíl mezi oběma výrobky je.
Doplňuji:
Oprava. V textu, který jsem okopírovala, nebyla čárka…názvy, jako je …

Zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/pro­gram/port/che­mie/79-pribeh-kypriciho-prasku/

oskar

Jsem tež toho nazoru,když nemam sodu davam prašek a opačně.

člověk

jasně,že hotová věc má rozdílnou chuť a také se používají na různá pečiva,a ještě jsi zapoměla na takzvané cukrářské droždí.

zuzka.kol.

o zadnem rozdilu nevim

RAB

Kypřící prášek (v syrovém) má mnohem horší chuť.