RQLM

Poraďte mi nějaký moučník.

Rád bych přítelkyni překvapil a připravil nějaký dobrý moučník, než se večer vrátí z práce. Pečený, nepečený, to je jedno, hlavně ať je to z obvyklých domácích surovin, žádná exotika, a aby to zvládnul připravit i člověk nezkušený v moučnících.

Nejlepší odpověď
baghira

Zkus si vygooglit recepty typu „hrnková buchta“, v podstatě se smíchají ingredience, vyleje se to na plech, poklade sezónním ovocem a upeče. Je to jednoduché a vděčné :)

Další možnost je koupit v supermarketu piškotový korpus, a dodělat ho – poklást ovocem, zalít želé… fantazii se meze nekladou a dá se na tom taky pěkně vyřádit.
Doplňuji:
Nebo úplně primitivní krémšnyt: půlku listového těsta rozválíš a položíš na plech (nech zvednuté okraje), naleješ na to uvařený vanilkový puding (aspoň z litru mléka), přiklopíš druhým plátem listového těsta a upečeš. Nahoru pak klasická cukrová poleva (moučkový cukr, citrónová šťáva, 1–2 lžíce horké vody) vylepšená lžičkou marmelády. To taky zvládne každý.

Další odpovědi
tom004

3/4 hrnku silné černé kávy, 1/4 hrnku rumu, 1 balíček dětských piškotů, maliny nebo borůvky (asi 200g), nastrouhaná čokoláda na zdobení Náplň: 3 lžíce moučkového cukru, 3 lučiny, 1 hrnek smetany ke šlehání.

Dno hlubší misky poklademe tenkou vrstvou dětských piškotů. Každý piškot nejdříve namočíme do černé kávy ochucené rumem. Piškoty potřeme tvarohovou náplní, poklademe malinami nebo borůvkami, opět potřeme náplní a překryjeme namočenými piškoty. Tento postup opakujeme několikrát. Končíme vrstvou tvarohové hmoty. Moučník posypeme nastrouhanou čokoládou a necháme v chladničce uležet.

Příprava náplně:
Cukr a lučinu utřeme a do směsi zlehka vmícháme ušlehanou smetanu.
Doplňuji:
Rrybíz červený i bílý, maliny, drobenka 300 g hrubé mouky, 100 g krystalového cukru, 200 g másla, na polití pudink, mléko, hrudku másla, trošku rumu,

Do koláčové formy nasypeme rybíz, přidáme maliny- vrstva musí být tak 2 cm vysoko. Uděláme si z ingrediencí cukru mouky a másla drobenku, kterou zasypeme všechno ovoce, že není vidět. Pečeme v opravdu mírné troubě! Mezitím si z pudinku uvaříme krém, do kterého dáme rozpustit hrudku másla, aby byl krém opravdu hladký a přidáme trochu rumu. Horký upečený moučník nakrájíme, opatrně přeneseme na talířky a přelijeme horkým pudinkovým krémem.

Recepty,nejsou mé,ale moc dobré,a vyzkoušené

hanulka11

tohle se mi líbí nedávno mi to přičlo mejlem jednoduché a dobré

http://www.ema­il.cz/getAttachmen­t?session=H%11%E5­.%8A%5D%EC%EF%98%D1%B8%D­1N%7F%20%881P%951%F0%97F­2%DB%A8%3B%7E%EB%0D%D8%8­B%7C%3F%C5%60%E8s%7E%17%­FB%DA%8Es%005%C5%AC%93%A­2%0D%A9%D8%908%D4%96_%93­%8F%0F%04o%ED%D8C%9E%1A%­1D%F0%B3V%DB%B0J%A­AU%C6%18%15%F­9%29o%D8%15%85%94%8CC%92­%3B%B0%18%16%80%F1%FA%E4­f%974%A2%A8%967%BD%8B%B4­%C0W%1A%95%ED9O%F1R%F7%F­7L%3B%CD%2C%7Fb%A3%E2%D1­%84%109%C1%96%2A%9A%F1%9­B%1CE%11%04%C7%06%FD%27%­3F%A1%0F%F4%20g%27

Deli

Totálně jednoduché a vždy doma – ano, je to ta hrnková buchta (já ji dávám do formy na bábovku a nikdy nezklame):

2 hrníčky polohr.mouky
1 hr. cukru moučka
1 hr. mléka
půl hr. oleje
2 vanilk.cukry
1 prášek do pečiva
2 vejce

Promíchat – ručně či mixérem.

Teď už to stačí dát do vymazané formy a upéct – v troubě na 180 – čas podle formy, bábovka se peče tak 40 minut.

Já to ještě vylepšuji, připravené těsto rozdělím na poloviny, do jedné přidám 2 lžíce kakaa na pečení a 2 lžíce rumu, případně hrst rozinek a mandlí, do druhé půlky přidám menší vymačkaný citron.
Získám mramorovou bábovku s dokonalou chutí.

Je-li upečená zjistíte vpíchnutím špejle, těsto se nesmí na špejli lepit.

Danča84

Štrůdl z listového těsta, palačinky,…
Hrnková buchta:
2 čtvrtlitrové hrnky polohrubé mouky
1 hrnek cukru krystal
2 vejce
2 lžíce oleje nebo rozpuštěného másla
1/2 hrnku mléka
1 prášek do pečiva

  1. troubu si předehřej na 180–200stC, 2) formu vymaž máslem a vysyp hrubou moukou nebo prosátou strouhankou 3) všechny ingredience dej do mísy, promíchej elektrickým šlehačem, nalej do připravené formy a upeč. Po čtvrt hodině můžeš poprvé troubu otevřít a zapíchnout špejli. Pokud na ní nezůstane syrové těsto, moučník vyndej, v opačném případě ještě chvíli peč.

Z tohohle receptu upečeš koláč s ovocem (20×35cm pekáč, 25 min), bábovku (30–40 min), můžeš do těsta přidat kakao, rozinky, ořechy, místo prášku do pečiva kypřící prášek do perníku + kakao = perník… Nebo těsto po upečení prořízneš a slepíš marmeládou, poleješ čokoládou… Fantazii se meze nekladou. Já z tohohle těsta peču skoro všechny lité buchty, i korpusy na dorty a řezy:-)
Jogurtový koláč:
4 kelímky bílého jogurtu á 150g
4 kelímky polohrubé mouky
2 kelímky cukru krystal
2 vejce
ovoce
drobenka (hrubá mouka, cukr krystal, změklá hera)
Zapni troubu, vymaž a vysyp pekáč. Drobenka: promni hrubou mouku, cukr a heru na drobivou hrudkující směs. Hery asi 1/4 kostky, ostatní asi v poměru 1:1 přidávej postupně a mni prsty. Jogurty vylej do mísy, jeden kelímek vymej a odměřuj ostatní suroviny. Všechno promíchej elektrickým šlehačem, nalej na pekáč, poklaď ovocem, posyp drobenkou a upeč.
Drobenkový koláč:
Zapni troubu, vymaž a vysyp pekáček. Připravíš hodně drobenky jako v minulém receptu, odměříš hrnek a přidáš 2 vejce, prášek do pečiva a trochu mléka. Naleješ do připraveného pekáče, pokladeš ovocem, posypeš zbytkem drobenky a upečeš.

johana 56

Falešný perník

2 1/2 sklenice hladké mouky
1 sklenice cukru
1 sklenice kefíru
1 sklenice marmelády (nejlepší je rybízová)
3 celá vejce
2 lžíce kakaa
1 lžíce jedlé sody
2 lžíce skořice
1 prášek do pečiva
12 dkg rozpuštěného másla

Vše smícháme,rozetřeme na vymazaný a vysypaný plech,pečeme 25–30 minut při 180°.Polejeme citronovou polevou (nemusí být).

Andělé

Pane jo,chlapi,vy jste ale šikovný,tj.pěkný:-)
RQLM-Vaše přítelkyně se má na co těšit..:-)
Chtěla jsem připsat recept,ale Vy si jistě vyberete…všichni Vám tu poslali samé dobré recepty:-)
Přeju,at se Vám moučník podaří…:-)

Deli-také ji dělám,ale Vy ji máte vylepšenou,dobrý nápad s citronem,i já děkuju za recept Vám i ostatním:-)