nyjono

Čím může cca 75letý člověk nahradit Ibuprofen, když užívá třeba 600 μg tablety?

Oprava > mg. Moc neužívám, tak nejsem v obraze.
O Tramalu se dotyčná osoba zmiňovala, ale růžová tbl vede.

https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/ibuprofen-zvysuje-riziko-infarktu-o-tretinu-zjistili-vedci-c/r~ae7a38740b271­1e7b0800025900fe­a04/?redirected=14901285­56

Prý nižší dávky nezabírají. Hlavně bolesti zad, ploténky, nárůstky, …

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím, že Ibuprofen se dodává v koncentraci stovek mg, ne mikrogramech. Co mu může pomoci záleží na zdroji bolesti. IB má bohužel dost blbé vedlejší účinky. Mně pomohlo středně silné analgetikum Tramal. Ale o indikaci stejně může rozhodnout jenom lékař

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Čím nahradit s podobnými účinky nevím. Ibuprofen a náš Ibalgin 600 mg jsem používal při „atakách“ bolesti od degenerativního postižení bederní páteře-„zhuntovaná záda“.
Aby působil, musel jsem dávky postupně zvyšovat, až, ke konci, na 3 × 3× 600 mg za den, to je na 5400 mg za den a zhruba po 3 dnech bolesti ustoupily. Nakonec jsem se dostal do stavu, kdy už zvyšování bylo neúnosné.
No a zatím mě ještě „neranilo“ 🙂. To k uvedenému odkazu.
Před rokem mi neurolog předepsal Artrilom 15 mg a Pregabaldin Sandoz 75 mg. Ale po zjištění, že mi nepomáhají a rovněž po přečtení jejich „neopomenutelných“ vedlejších účinků je neberu.
A tak jsem skončil tak, že tyto stavy musím zvládat bez léků a pouze s natíráním pořádnými dávkami různých gelů a čekat až se stav sám zlepší.
No a 1 x za půl roku až rok rehabilitace – podvodní masáže+galvano, magnety.
A musel jsem se naučit s tím žít.
A neurochirurgové, vzhledem k rozsahu poškození, operaci nedoporučují.
Tak to musím nějak „doklepat“. ☹
S Tramalem zkušenosti nemám.

dr.luha

V tom článku je psáno, že krev zahušťuje, ale ve skutečnosti krev zřeďuje – viz. příbalový leták. Např. i zubař vás informuje, aby jste nebral IBPF před extrakcí zubu.

marci1

O lécích proti bolesti: http://www.aif­p.cz/cs/o-nas/napsali-o-nas/vetsina-lidi-uziva-leky-proti-bolesti-spatne/