dennis15

Čím lze nejlépe odlepit žvýkačka zvlasů, bot apod.??

Nejlepší odpověď
BEAES

Žvýkačka se nejlépe odstraňuje, když je zmrzlá, na botě ji potírejte ledem, měla by jít pak snadno dolů. Z vlasů asi nepůjde, budete muset stříhat.

Další odpovědi
Terryle

Mám pocit, že to jde i benzínem. Otázka mě vyprovokovala k menší sérii pokusů s mýma dostupnýma a nejuniverzálnějšíma „všeodstraňova­čema“. Materiál: džínovina z rubu. Žvýkačka rozžužlaná narychlo, leč lepila docela dost (aspoň na tý džínovině). Odstraňovače: odlakovač na nehty, tea tree oil (olej z čajovníku australského). Pozor, žvýkačku jsem nenechala zaschnout, natožpak ztvrdnout…
Výsledek: fungovalo oboje, odlakovač možná o něco líp a rozhodně to je levnější. Ale není to nic zdravého ani šetrného. Tea tree oil fungoval též, ale je ho potřeba docela dost a není zrovna laciný.
Mimochodem, tea tree oil je vynikající k odstraňování nálepek a především těch hnusných olepaných fleků, co po nálepkách skoro na všem zůstávají… je to univerzální věc, miluju ho :)

pingo doce

Zmrazit. U bot je to jednoduché, u vlasů musíte přiložit nějaký silně podchlazený předmět. Žvýkací guma potom zkřehne a lze odstranit.