Avatar uživatele
Bronzový

Čím je prospěšné pro nemocnice získání akreditace?

Má to nějakou výhodu pro samotnou nemocnici, potažmo jednotlivá oddělení a samozřejmě zaměstnance?

Nedávno jsem ležel v jedné takové nemocnici kde komise chodili opakovaně po oddělení kde jsem se léčil a doslova "šikanovali" personál který z toho byl nervózní. Zatím co nás se nikdo nezeptal co by jsme potřebovali a co vylepšili, změnou pro nás byli nové štítky na věcech kolem nás, takže jsme se dozvěděli že skříň je skříň, lednička je lednice a podobně, zatím co personál kvůli dalšímu papírování měl více stresu a méně času na nás. Takže se proto ptám komu to vyhovuje? Komisím je již členové to rozhodně nedělají za malý peníz?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Akreditace

"Certifikát má v ideálním světě garantovat kvalitu péče i bezpečí pacientů.

Systém kvality nemocnic by měl především pacientům zaručit, že se jim dostane zdravotní péče na vysoké úrovni. Tedy na úrovni vyšší než v nemocnicích neakreditovaných.

Co znamená získání akreditace pro samotné nemocnice? Nemá žádný vliv na jejich ekonomiku, výši úhrady bodu, nebo rychlost či objem plateb od pojišťoven.

Akreditace je však chápána jako součásti image nemocnice, kterou se prezentuje na veřejnosti a vůči pacientům.

Úřednická a ředitelská teorie je taková, že pacienti si vybírají nebo alespoň zvyknou vybírat nemocnici podle její kvality, jejíž známkou touží být právě akreditace. Zkušenosti jsou jiné."

více v odkazu

https://www.vitalia.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Hlavně pro klienty/pacienty. Těm to dává jakousi "jakojistotu". Z toho pak plyne více klientů/pacientů pro nemocnici/oddělení a tím i vyšší příjmy, jakož i výdaje. Je to obyčejný kšeft.


Avatar uživatele
Zlatý

Akreditace je jakýmsi vysvědčením o tom, že nemocnice splňuje požadavky na kvalitu a bezpečnost poskytované péče. Získá prestiž. Týká se to veškerých vnitřních procesů ve zdravotnickém zařízení včetně stravování, úklidu, oběhu faktur, systému nákupu materiálu, skladování léčiv, vedení dokumentace, personalistiky, bezpečnosti práce, certifikací technických přístrojů a zejména lékařské a ošetřovatelské péče. Výhodou je to pro zdravotnické zařízení, všechna oddělení a samozřejmě pro zaměstnance. :-))

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Dochy

Je otázka o jakou přesně akreditaci šlo.
Áaa zdá se, že máme spec. akreditaci na kvalitu poskytované péče... Dost mi to připomíná "systém řízení kvality (ISO 9001)" - kde ve skutečnosti nejde o to aby byl produkt kvalitní, ale aby byl zdokumentován každý prd okolo výroby, na skříňce se šroubky byl jasný nápis že uvnitř jsou šroubky, na řešení závad byl správně veden deník (že jsou správně řešeny samotné závady už tak důležité není) atak...

Původní myšlenka možná dobrá, bohužel zavedením metodik a metodik zavádění nových metodik se z toho stane byrokratická fraška jejíž pravidla zajišťují hlavně to, že se ta fraška dále drží při životě a živí čím dál více úředníků, kteří dál budou dbát na to aby všichni věděli jak se správně vyplňují lejstra o vyplňování lejster :-(

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2958
Zlatý Drap 1994
Zlatý quentos 1305
Zlatý ivzez 1125
Zlatý led 681
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 617
Zlatý marci1 604
Zlatý hanulka11 564
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.